Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Ranní zpráva z akciového trhu

Dnešek je na českém trhu bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly otevřít na úrovní včerejších zavíracích cen.

Americká ekonomika začíná významně zpomalovat, zatímco cenový deflátor zrychluje. To neulehčuje situaci tamní centrální bance, která příští týden poprvé od krize sníží úrokové sazby. Na naší straně Atlantiku už v případě ECB došlo k obratu rétoriky centrální banky a v září se dočkáme dalšího snížení úrokových sazeb. Zároveň se vrací do hry další program kvantitativního uvolňování, který podle nás odstartuje v příštím roce.

USA dnes své výsledky hospodaření představí desítka společností. Mezi těmi známějšími jsou Twitter či McDonald‘s.

Analytici Société Générele zvýšili své doporučení na Koupit pro akcie britské mediální společnosti ITV a španělské logistické firmy Logista. Současně ponechali své doporučení Držet pro francouzskou technologickou firmu Dassault Systemes.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně odepsaly 0,5 % hodnoty a technologický Nasdaq klesl o 1 %. Vzhledem k absenci negativních zpráv je tento pokles nejpravděpodobněji způsoben vybíráním zisků investory, když trhy v předchozích dnech dosahovaly nových historických maxim. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedařilo ani jednomu sektoru. Nejhlubších ztrát ve výši 1,2 % dosáhly energetické společnosti následované technologickými firmami s poklesem o 0,8 %.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu končí dnešní obchodování převážně ve ztrátách. Nejhůře se vede akciovým trhům v Jižní Koreji (-1,1 %) či Thajsku (-0,6 %). Mírný zisk si připisuje čínský akciový index CSI 300, a to 0,1 %. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který oslabuje o 0,5 %, nejvíce klesají akcie výrobců nezbytného zboží (-1,1 %).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.