Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Ranní přehled zpráv z trhu; analýza EUR/USD

13.09.2013 | 10:35 0 Komentářů

Asijská akciová obchodní seance končila v pátek v červených číslech poté, co investoři raději uzavřeli své pozice před hektickým příštím týdnem, kdy ve středu zasedá americká centrální banka (Fed), která bude rozhodovat o snížení objemu nákupu dluhopisů. O víkendu se pak konají německé parlamentní volby.Americké akciové indexy rovněž ve čtvrtek uzavřely mírně ve ztrátě.

Napětí kolem Sýrie pokračuje. Ve čtvrtek začalo 2denní vyjednávání o odzbrojení Sýrie od chemických zbraní mezi USA a Ruskem. Neshodné názory se objevily hned v první den jednání. Jenom příslib, že Damašek se vzdá svých chemických zbraní, není pro Spojené státy dostatečný.

Průmyslová výroba eurozóny v červenci meziměsíčně poklesla o 1,5% a následoval sestupně revidovaný růst o 0,6% v červnu. Produkce se snížila v devíti zemích měnové unie. V meziročním srovnání průmysl eurozóny prohloubil v červenci pokles z 0,4% na 2,1%. V celé EU klesla průmyslová výroba v červenci o 1,0% a v meziročním srovnání o 1,7%.

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se minulý týden prudce snížil o 31 tisíc na 292 tisíc a byl nejnižší od dubna 2006. Většinový konsenzus předpokládal 329 tisíc žádostí. Čtyřtýdenní průměr sklouzl na 321 250, ve stejném období před rokem se pohyboval ve výši 374 500. O týden dříve se ukazatel po revizi snížil o 10 tisíc na 323 tisíc. Data však nebyla uvedená v plném rozsahu, protože dva státy USA měly technické potíže a nezpracovaly všechny žádosti.

Exportní ceny v USA klesly v srpnu 6. měsíc v řadě, a to o 0,5 procenta. Konsenzus ekonomů očekával snížení jenom o 0,1 procenta. Spojené státy včera prodaly 30leté státní dluhopisy v objemu 13 mld. USD s výnosem 3,82 procenta.

Zlato a stříbro pokračují v prohlubování ztrát. Zlato se blíží ke kulatému číslu 1 300 USD za unci. V pondělí je v Tokiu státní svátek a neobchoduje se tam.

Dnes bychom měli sledovat:

Setkání skupin ECOFIN a Eurogroup

Pokračující jednání mezi USA a Ruskem o Sýrii

14:30 – USA Maloobchodní prodeje m/m

14:30-  USA Index cen výrobců (PPI) m/m

15:55 – USA Index spotřebitelské důvěry Michigan

16:00 – USA Podnikatelské zásoby m/m

EUR/USD i po dvoudenní korekci setrvává ve slábnoucím  uptrendu, dnešní seance bude rozhodovat, s jak velkým ziskem euro dnešní týden ukončí. Rozhodovat bude opět hranice 1.33, při jejím proražení je otevřená cesta k 1.3350 a dále, v případě odrazu nepředpokládáme silnější korekční pohyb směrem dolů. Doporučujeme sledovat odpolední data z USA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.