Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD

21.11.2013 | 08:23 0 Komentářů

Počet existujících prodaných domů v USA klesl v říjnu na nejnižší hodnotu od letošního června. Pokles byl naměřen o 3,2 procenta, což znamená meziroční prodej 5,12 milionu jednotek. Ekonomové počítali s lepším výsledkem kolem 5,13 milionu. Za poklesem stojí růst cen nemovitostí. Medián cen si v meziročním srovnání připsal 12,8 procentní podražení a dosáhl 199 500 dolarů. Říjen je tak již jedenáctým měsícem v řadě, kdy ceny rostly dvojciferným tempem.

Netrpělivě očekávaný zápis z posledního jednání FOMC nepřinesl sice rozřešení budoucnosti kvantitativního uvolňování (QE), nicméně dal nakouknout do hlav členů FOMC. Rozhodnutí o redukci QE,by mělo přijít v dohledném horizontu. Výbor pro měnou politiku se vyjadřoval ve smyslu začátku redukce v řádu měsíců. Diskuse proběhla i ohledně úrokové sazby, ta by měla zůstat na 0,25 procentech, dokud se nepodaří snížit nezaměstnanost na 6,5 procenta. Otázkou je, zda současná nálada, tedy redukovat za několik měsíců vydrží i po nastoupení Janet Yellen do čela FEDu. Její náklonnost k uvolněné monetární politice by mohla celý proces ještě více zpomalit.

Čínská výroba zůstala i v listopadu v expanzivní náladě. Potvrdil to noční index nákupních manažerů (PMI). V meziměsíčním srovnání však byl zaznamenán mírný propad, když z říjnových 50,9 bodu se stalo 50,4 bodu. Čínská ekonomika cílí v letošním roce na 7,5 procentní růst, to se prozatím zdá jako splnitelný úkol, ovšem z hlediska statistik půjde o nejpomalejší růst za posledních 23 let.

Euro dostalo včera odpoledne silnou ránuod Evropské centrální banky (ECB). Náhlý výprodej byl způsoben zveřejněním úvah o potencionálním snížení depozitní úrokové sazby ze současné 0 do záporných 0,1 procent. Tento krok by znamenal zpoplatnění depozitů u ECB, komerční banky by tak raději půjčovaly, než spořily.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         9:30 Německý PMI index za výrobu a služby

·         10:00 PMI z eurozóny za výrobu a služby

·         10:05 Proslov guvernéra australské centrální banky

·         14:30 Americký index cen výrobců PPI

·         14:30 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

·         15:00 Americký výrobní PMI

·         15:45 Projev člena FOMC Powella

EUR/USD dokázalo dle očekávání prorazit rostoucí trendovou linii a vyrazit směrem na jih. Trh se po masivním výprodeji zastavil nad silnou podporou 1,34 a čeká na dopolední události. Z hlediska technické analýzy lze včerejší průraz definovat jako opuštění rostoucího klínu a trh by měl pokračovat dále v medvědí náladě. Nelze samozřejmě vyloučit možnost korekčních pohybů.

EURUSD

 

AUD/USD zažilo v asijské seanci výprodejní tlak a v současnosti se obchoduje u důležité úrovně 0,93. Tuto hladinu respektuje i na denním grafu a je potřeba dnešní intradenní reakci věnovat zvláštní pozornost. V případě proražení se uvolní prostor k 0,9215. Bude-li však trh svědkem falešného proražení, tak lze počítat s intradenním růstem. Tato analýza se spíše přiklání k negativnímu výhledu.

AUDUSD

USD/JPY zdolalo klesající trendovou linii, která hrozila medvědí náladou. Trh se tedy s nadšením vydal k horní hraně rostoucího kanálu. Na oscilátoru je vidět návrat do překoupených hodnot a tak je dnešní seance ideální pro čekání na korekční pohyb. Vytvoření throwbacku k modré trendové linii, by bylo učebnicovým místem pro nákup.

USDJPY

Stříbro dokázalo po delší době oslabit pod support 20,60 a míří dále níž. Chuť prodávat ohraničuje vyznačená klesající linie. Od dnešní seance se dá očekávat menší korekce, díky býčí divergenci na MACD. Dokud však trh zůstane pod trendovou linií, tak výhled zůstane negativní.

SILVER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.