Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD a ZLATO

28.01.2014 | 09:45 0 Komentářů

Prodej nových domů v USA zakolísal v prosinci více, než se očekávalo. Počet prodaných kusů se dočkal 7 procentního poklesu na meziročních 414 000 jednotek. Ekonomové očekávali až o 40 000 lepší výsledek. Zpomalení na trhu s bydlením je dáváno za vinu špatnému počasí, které postihlo Spojené státy a také vyšším výpůjčním sazbám. Medián cen domů se meziročně zvedl o 4,6 procenta na 270 200 amerických dolarů.

Německý index podnikatelské důvěry IFO dokázal růst již třetí měsíc v řadě a v lednu dosáhl nejvyšších hodnot od června 2012. Lednové hodnoty indexu IFO porazily očekávání (110,2), když dosáhly na 110,6 bodu. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrost v prosinci ve Francii o 10 200, čímž dosáhl na nové maximum. Tato čísla jsou tak výzvou pro prezidenta Hollanda, který se zavázal aktivně snižovat míru nezaměstnanosti od letošního roku.

Na americkém akciovém trhu pokračoval v pondělí výprodej. Očekávání, že Fed zítra přistoupí k další redukci objemu programu QE, se postaraly o to, že index Dow Jones utrpěl minulý týden nejhorší týdenní ztrátu od listopadu 2011. Index S&P 500 si včera odepsal 0,5 procenta, technologický Nasdaq 1,08 procenta a již zmiňovaný Dow Jones 0,26 procenta. Asijský akciový trh se v průběhu úterní akciové seance stabilizoval po dvou dnech velkých výprodejů, nicméně trhy zůstávají ve střehu před zasedáním americké centrální banky (Fed),jež vyvrcholí ve středu večer.

Americký dolar (USD) se stabilizoval vůči jenu, stejně jako euro vůči dolaru poté, co v pátek dosáhlo 3týdenní maximum 1,3740. Australský a novozélandský dolar v noci posílily (+0,6 procenta) vůči USD po dobrých datech podnikatelské důvěry v Austrálii (NAB).

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

  • 10:30 Výsledek britského HDP q/q
  • 14:30 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA
  • 15:00 Index cen domů S&P/CS Composite
  • 16:00 Americká spotřebitelská důvěra CB
  • Mítink Ecofin


EUR/USD prozatím vzdalo souboj s odporem na ceně 1,37 a vše nasvědčuje dotvoření klesajícího kanálu, který by mohl trh dovést minimálně k úrovni 1,3630, na které momentálně leží klouzavý průměr 100. Výhled by změnilo až uzavření zpátky nad cenou 1,37.

USD/JPY se po silném výprodeji stále drží v blízkosti spodní hrany naznačeného kanálu. Růstu brání silná Fibonacciho úroveň 38,2, která se shoduje s předchozím minimem. Dokud trh tuto zónu neprorazí, tak lze očekávat pokračování směrem na jih uvnitř interní trendové linie a spodní linie kanálu.

AUD/USD se v úvodu dnešní seance pokouší o proražení konsolidační formace klínu na 4hodinovém grafu. Trh by tím naplnil býčí divergenci z MACD a mohl se dočkat krátkodobého posílení. V případě uzavření nad 0,8780 je možnost posílení až k 0,8875. Býčí selhání by favorizovalo pokračování uvnitř konsolidace.

Zlato v závěru minulého týdne sice uzavřelo nad klesající trendovou linií, ovšem hned v první seanci tohoto týdne se vrátilo zpátky pod ní a navíc uzavřelo pod rezistencí 1 260,00. Zlato se k poklesu odhodlalo po otestování 100denního klouzavého průměru. Včerejší seance tak uzavřela v podobě medvědí „outsider“ svíčky a při prolomení včerejšího minima se dá očekávat pokles.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.