Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD a ZLATA

30.07.2013 | 09:55 0 Komentářů

Rozjednané prodeje amerických domů klesly v červnu o 0,4 procenta. Index rozjednaných prodejů tak oslabil na 110,9 bodu z květnového revidovaného výsledku 111,3 bodu, což byl nejlepší výsledek od prosince 2006. Ekonomové ve většinovém konsensu očekávali pokles až o 1,1 procenta. Za zhoršený výsledek mohou podražené hypotéky, jejichž úrokové sazby vzrostly z důvodu očekávané redukce kvantitativního uvolňování. Fixní hypotéky s 30letou splatností jsou od května nákladnější o 1 procento.

Jedna pětina společností obchodujících se pod akciovým indexem S&P 500 zveřejní v tomto týdnu své hospodářské výsledky za druhý kvartál. Celkem už reportovala polovina společností, z nichž 68 procent překonalo odhady o zisku.

Pozornost trhů se však tento týden z výsledkové sezóny přesouvá na zasedání americké centrální banky. Dvoudenní mítink začíná dnes a je ostře sledovaný, kvůli indiciím o redukci kvantitativního uvolňování. Ve čtvrtek se pak pozornost obchodníků přesune na zasedání evropské (ECB) a britské (BoE) centrální banky, od nichž se očekává nastínění budoucích záměrů jejich měnové politiky (forward guidance).

Japonská průmyslová produkceklesla v červnu o 3,3 procenta v meziměsíčním měření, což je téměř dvojnásobně více, než se očekávalo.(1,8 procentní ztráta). Výdaje tamních domácností oslabily meziměsíčně o 2,0 procenta a v meziročním měření o 0,4 procenta. To je bráno jako varovný signál pro současnou vládu, které se zatím nedaří nastartovat oslabenou domácí poptávku. Radost Japonsku udělala jen míra nezaměstnanosti, která klesla na 4 a půlleté minimum 3,9 procenta. Jen po těchto datech oslabil.

Čínské akcie dnes posílily poté, co Čínská lidová banka (PBOC) nalila do ekonomiky hotovost poprvé od letošního února. Druhá největší ekonomika bude v centru pozornosti opět ve čtvrtek, kdy bude zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby.

Australský dolar oslaboval v průběhu asijské seance poté, co guvernér centrální banky (RBA) Glenn Stevens uvedl, že banka má stále prostor pro snižování úrokových sazeb a nebyl by překvapen, kdyby dolar nadále oslaboval.

V Itálii bude dnes v centru pozornosti Silvio Berlusconi. Nejvyšší soud má dnes vydat finální rozhodnutí v soudním procesu daňových podvodů.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         Aukce italských 10letých dluhopisů

·         15:00 S&P/Case-Shiller index cen domů

·         16:00 Spotřebitelská důvěra v USA

EUR/USD se drží v trendovém kanále, který definuje sílu býků. Trh již od pátku osciluje poblíž poslední Fibonacciho hladiny návratnosti 78,6. Dnešní seance by se mohla nést v klidném duchu a schovávat si významnější pohyb až na středu. Při dalším postupu trendovým kanálem se nejbližší rezistencí stává klesající trendová linie z denního grafu. Případní prodávající by měli počkat na zřetelné proražení kanálu, k němuž vybízí medvědí divergence na MACD.

USD/JPY korigovalo v asijské seanci ztráty z předchozích dnů. Trh se chystá v dopoledních hodinách otestovat první rezistenci 98,517, jejíž proražení by mohlo trh vrátit až k velmi důležité úrovni 99,175. Zde by se znovu mohl objevit tlak medvědů.

AUD/USD velmi silně oslabuje a chystá se otestovat dno konsolidačního obdélníku. Support 0,9036 již několikrát ubránil trh od hlubšího propadu. Nyní se však zdá být medvědí momentum velmi silné a techničtí obchodníci by měli vydržet až do proražení konsolidace. Trh by si tak uvolnil místo k dalšímu oslabování.

Zlato zatím nevyužilo potenciál rostoucí trendové linie, která mohla pomoci trhu k dalšímu ataku na rezistenci 1 350,00. Namísto posílení to vypadá na proražení této linie, což by mohlo přinést pokles až k podpoře 1 300,00. Silnou rezistencí by se mohla stát tvořící se klesající trendová linie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.