Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD a ZLATA

19.11.2013 | 09:25 0 Komentářů

Nálada na trhu s bydlením v USA se v listopadu stabilizovala. Index asociace NAHB se po dvou po sobě jdoucích ztrátách usadil na 54 bodech. Říjnový výsledek byl negativně revidován také na 54 bodu. Ekonomové očekávali dosažení 55 bodové hranice, výraznějšímu posílení však zabránily obavy z dalších politických bojů o fiskální osud Spojených států. Pozitivně lze hodnotit, že již 6 měsíců se index drží nad úrovní 50, která výhledově značí expanzi.

Člen amerického Fedu William Dudley řekl ve svém včerejším projevu, že začíná domácí ekonomice více věřit. Tato slova byla z jeho úst překvapením, protože v minulosti platil za velkého zastánce uvolněné monetární politiky. Dudley zdůraznil hlavně tvorbu pracovních míst v minulém měsíci (NFP) a pozitivní odhad růstu HDP ve třetím kvartále. To šéf Fedu Ben Bernanke zatím listopadové výsledky nekomentoval. Odpůrci kvantitativního uvolňování tak věří, že by mohlo v nejbližší době dojít k redukci, nicméně většinový názor se kloní k začátku redukce nejdříve v březnu 2014, to nakonec naznačil i Dudley, podle něhož musí nastolené tempo nějakou dobu vydržet.

Investor Carl Icahn vyzval na včerejším ekonomickém summitu agentury Reuters k velké opatrnosti při obchodování na akciových trzích. Icahn předpokládá velký propad, protože dnešní výdělky jsou prý výsledkem levných výpůjčních nákladů nikoliv silného managementu. Icahn byl po těchto slovech obviněn z úmyslného vyvolávání paniky a snaze oslabit trhy, které se drží u historických maxim.

Na jeho slova reagovaly americké akciové trhy výprodejem, poté co index S&P 500 a Dow Jones dosáhly historických maxim a kulatých čísel 1800 a 16 000 bodů. Negativní nálada se přenesla i do Asie. Trhy rovněž očekávají proslov šéfa Fedu Bena Bernankeho v zítřejších brzkých ranních hodinách a zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC ve středu večer. Investoři totiž stále řeší otázku, zdali Fed přistoupí ke snížení objemu měnového uvolňování v prosinci nebo nikoliv.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

  • 11:00 Německý ZEW index
  • 14:30 Americký index nákladů na zaměstnance
  • 16:00 Projev člena FOMC Dudleyeho
  • 20:15 Projev člena FOMC Evanse
  • 22:45 Novozélandský PPI index
  • 01:00 Proslov Bena Bernankeho


EUR/USD se obchoduje uvnitř rostoucího klínu, tato formace naznačuje možnost oslabení zpátky k úrovním kolem 1,34. Pod tlakem se nachází i stochastický oscilátor, který již začíná prorážet na jih. Maximální hodnoty, které by trh mohl podle tohoto negativního scénáře dosáhnout je rezistence 1,3557. V případě překonání tohoto odporu by se trh dostal do býčího teritoria.

USD/JPY roste uvnitř trendového kanálu. Na trhu se vytvořila skrytá býčí divergence, která nyní podporuje další testování psychologické úrovně 100,00. Její překonání je vstupenkou k dalšímu růstu. Hrozbou však zůstává možnost proražení kanálu a návrat do konsolidačního trojúhelníku z denního grafu.

AUD/USD našlo intradenní podporu na hladině 0,9365, kterou podpořil i návrat ke klesající trendové linii a pozitivní komentáře z australské centrální banky. V dnešní seanci bude důležité sledovat případnou reakci na rezistenci 0,9420, která rozhodne o dalším trendu.

Zlato se v nočních hodinách dočkalo oslabení a nyní má namířeno k silné podpoře na úrovni 1 265,00. Zde v současnosti hrozí vytvoření dvojitého dna, kvůli dotvoření pullbacku ke klesající trendové linii a přeprodanému oscilátoru. Do té doby však zůstává náš výhled negativní, vzhledem k tomu, že se včera potvrdilo vytvoření nižšího vrcholu a na řadě je tedy nižší dno.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.