Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, ZLATA a CAD/JPY

27.12.2013 | 08:35 0 Komentářů

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti poklesl ve Spojených státech o 42 000 a skončil tak na 338 000. 4týdenní pohyblivý průměr žádostí se zvýšil o 4 250 na 348 000. Ekonomové hodnotí včerejší data pozitivně a v příštím roce by se klesající tendence mohla udržet. Počet Američanů dlouhodobě pobírajících podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 46 000 na 2,923 milionu.

Vynikající nálada zůstává na americkém akciovém trhu. Hlavní indexy pokračují ve vytváření nových historických maxim. Dow Jones rostl již šestou seanci v řadě a včera dosáhl na 16 479,88. S&P 500 získalo 0,5 procenta a uzavřelo na rekordních 1 842,02. Konečně NASDAQ posílil o 0,3 procenta a zakončil obchodování na 4 167,17, tedy nejvýše od září 2000.

Průměrnějaponské výdaje domácností se v listopadu zvýšily o 0,2 procenta na meziroční bázi. Ekonomická predikce počítala s posílením až o 1,9 procenta, poté co v říjnu výdaje expandovaly o 0,9 procenta. V meziměsíčním porovnání si výdaje pohoršily o 0,3 procenta.

Japonský index spotřebitelských cen (CPI) se dočkal v listopadu meziročního růstu o 1,2 procenta a vytvořil tak nové 5leté maximum. Jádrový index CPI očištěný o potraviny a energie posílil o 0,6 procenta a je na nejvyšší úrovni za posledních 15 let. Zdá se tedy, že Japonsku by se mohlo v příštím roce podařit dosáhnout 2 procentního inflačního cíle.

Tempo růstu japonských maloobchodních tržeb zažilo v listopadu silnou akceleraci. V meziročním srovnání si tržby polepšily o 4,0 procenta a zrychlily tak oproti říjnovým 2,4 procentům. Zklamáním by se dala nazvat tamní průmyslová produkce, která vykázala meziměsíční růst jen o 0,1 procenta. Ekonomové přitom počítali s 0,6 procentní expanzí.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         17:00 Zásoby ropy v USA

EUR/USD se obchoduje uvnitř rostoucího kanálu a po překonání odporu 1,37 si uvolnilo cestu k předchozímu maximu. V případě pokračujícího růstu si pak hlavní pozornost zaslouží resistence 1,38, kde se dá očekávat nápor medvědů. Výhled zůstává pozitivní a vydrží, dokud se trh udrží v kanálu.

 

EURUSD

 

GBP/USD se chystá otestovat rezistenci 1,6464, za poslední dobu půjde již o třetí pokus překonat tuto hladinu. Trh se nachází uvnitř rostoucího kanálu a současný trend tedy favorizuje proražení, to by otevřelo trhu cestu k horní hraně kanálu. Potencionální selhání a vytvoření falešného průrazu by však mohlo znamenat návrat minimálně k podpůrné trendové linii.

 

GBPUSD

 

Zlato se dnes pokusí o druhé testování silné rezistence 1 216,30. Včerejší pokus selhal a potvrdil se tak význam této úrovně. Další selhání by pak mohlo na trh vrhnout velmi negativní pohled a to kvůli skryté medvědí divergenci na oscilátoru, navíc lze vidět souběh s klesající trendovou linií. Situaci by tak změnilo až uzavření nad hladinou odporu.

 

Gold

 

CAD/JPY vytváří na hodinovém grafu formaci rostoucího klínu, ta značí možnou změnu sentimentu a i díky medvědí divergenci na MACD by se mohlo začít krátkodobě prodávat. Problémem pak zůstává blízká podpora 98,30, která by mohla negativnímu scénáři zabránit. V případě jejího proražení by však trh měl volnou cestu k 98,00.

 

CADJPY

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.