Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, ZLATA a BOSSAUSD

24.01.2014 | 08:06 0 Komentářů

Americké akcie si ve včerejší seanci připsaly výrazné ztráty. Dow Jones odepisoval již v třetí seanci po sobě, tentokrát dokonce o 1,07 procenta. Zklamání přineslo snížení indexů nákupních manažerů (PMI) z Číny a domácí ekonomiky. S&P 500 oslabilo o 0,89 procenta a nejméně propadl Nasdaq, který klesl jen 0,57 procenta. Pád zažily akcie společnosti Herbalife, které poté, co agentura Reuters zveřejnila, že americký senátor žádá její vyšetřování, spadly o více než 10 procent.

Australský dolar nadále v asijské seanci oslaboval, impulsem se mu stala slova členky bankovní rady Heather Ridout, která řekla, že proti americkému dolaru ještě domácí měna neoslabila dostatečně a dle jejího názoru je ideálním kurzem úroveň 0,80.

Kanadské maloobchodní tržby vzrostly v listopadu o 0,6 procenta na 41,00 miliard kanadských dolarů. Jde již o čtvrté posílení za posledních 5 měsíců. O nárůst se postaral hlavně lepší prodej motorových vozidel a obchody s elektronikou. Expanze byla naměřena v 9 z 11 sub-sektorů. V objemovém porovnání vzrostly tržby o 0,8 procenta.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         00:00 3.den Světového ekonomického fóra v Davosu

·         10:30 Počet schválených hypoték ve Velké Británii

·         14:30 Kanadský index spotřebitelských cen (CPI)

Proražení avizovaného klínu přineslo kýžené posílení. EUR/USD dosáhlo díky včerejšímu raketovému růstu úrovně 1,37, na které zatím našlo silný odpor. Tato hladina dnes sehraje klíčovou roli v dalším osudu, její překonání by umožnilo trhu výrazněji posílit a dosáhnout tak Fibonacciho úrovní 61,8 a 78,6.

eu

GBP/USD atakuje téměř tříletá maxima a zatím stále nemá dost. Ve včerejší seanci se podařilo zdolat psychologickou rezistenci 1,66 a cesta vzhůru je nadále otevřená. Nelze vyloučit, že po tak silném nárůstu trh zatouží po korekci, nicméně úroveň 1,66, případně 1,65 by výhledově měly nápor zvládnout.

gu

Zlato posílilo k úrovni 1 260,00 a vyvolává tak znovu zájem o krátké pozice. V dnešní seanci bude trh svědkem souboje nakupujících s klesající trendovou linií, technickou rezistencí a medvědí divergencí na MACD. Případné selhání v růstu by favorizovala oslabení k 1 235,00.

fg

Index amerického dolaru BOSSAUSD se zatím symetricky pohybuje uvnitř kanálu. Včerejší seance byla ve znamení silného oslabení dolaru hlavně proti euru a na denním grafu vznikl tzv. outside bar. V dnešní seanci tak bude dolar bojovat o setrvání v trendové formaci. V opačném případě ho čeká další propad.

usd

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.