Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, ZLATA a AUD/USD

26.07.2013 | 09:02 0 Komentářů

Japonské spotřebitelské ceny posílily v červenci v meziročním srovnání o 0,4 procenta. Dosáhly tak nejrychlejšího růstu za posledních 5 let. Japonsku se po dlouhé době podařilo zvýšit inflaci a tamní centrální banka má důvod k oslavě, protože růst cenové hladiny je hlavním cílem její politiky. Na druhé straně úspěšná měnová politika indikuje, že zatím není potřeba více stimulů, což může být pro trhy, jež jsou zvyklé na přítok peněz, negativní. Japonský jen v reakci na tato data posílil, když se proti dolaru dostal na 2týdenní maxima. Kvůli silnému jenu oslabil japonský akciový index Nikkei 225, který klesl na dva a půl týdenní minimum.

V USA pokračuje výsledková sezóna. Do dnešního dne reportovalo 45 procent společností z S&P 500 indexu. 56 procent společností překonalo odhady o tržbách ve druhém kvartále 2013 a 68 firem zveřejnilo vyšší zisky.  V případě, že ostatní společnosti budou reportovat podle odhadů, tak si celkové zisky ve druhém čtvrtletí polepší meziročně o 4,1 procenta. Svými výsledky včera šokovala společnost Facebook, jíž akcie vyletěly o 30 procent, poté, co zveřejnila velmi dobré hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. 20 investičních společností okamžitě zvýšilo svoje ohodnocení Facebooku a jeho cílovou cenu za akcii.

Dnes je právě rok poté, co šéf ECB Mario Draghi vyslovil historickou větu, že udělá vše pro záchranu eurozóny, čímž výrazně uklidnil situaci na finančních trzích, obrátil vývoj eura i výnosů státních dluhopisů jihoevropských zemí.

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanostivzrostl o 7 000 na sezóně upravených 343 000. Ekonomové očekávali pouze dosažení 340 000. 4týdení průměr měřící počet žádostí posílil o 1 250.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         15:55 Spotřebitelská důvěra v USA (druhé měření)

EUR/USD během asijské seance atakovalo psychologickou rezistenci 1,33 a zůstává v rostoucím trendu. Trh je výrazně podporován rostoucí trendovou linií, která ohraničuje býčí náladu. V průběhu dnešní seance lze vzhledem k divergencím na oscilátorech očekávat mírnou korekci. Intradenní výhled by změnilo uzavření nad úrovní 1,33, které by otevřelo prostor k předchozím maximům.

GBP/USD se po včerejším pozitivním výsledku HDP za druhý kvartál dostalo na důležitou rezistenci 1,5350. Situace na sterlingu je poměrně složitá a bude-li trend chtít pokračovat, tak musí v dnešní seanci překonat odpor 1,5450. Podporu by trhu mohla poskytnout trendová linie.

Zlato včera našlo znovu podporu v rostoucí trendové linii a v asijské seanci pokračovalo v býčím trendu. Trh by tak dnes mohl napodruhé otestovat extrémně důležitou úroveň 1 350,00. Překonání této hladiny by otevřelo býkům cestu vzhůru.  Problém by mohl nastat v případě vytvoření dvojitého vrcholu, které by mohlo přinést oslabení zpátky k supportu1300.

AUD/USD nabralo po otestování podpory 0,9150 nový dech a znovu se přibližuje k rezistenci 0,9320, jenž ohraničuje současnou konsolidaci. Trh tím pádem dotváří i tzv. „pullback“ (návrat zpět) k trendové linii a po dosažení 0,9320 se dá očekávat nápor medvědů. Výhled by změnilo až uzavření nad touto hladinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.