Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ZLATA

20.09.2013 | 10:10 0 Komentářů

Po objasnění situace kolem budoucnosti kvantitativního uvolňování a vypršení nákupní euforie, se pozornost investorů přesunula na rozpočtovou politiku Spojených států. Asijská obchodní seance uzavřela pátek ve smíšených číslech, americká zakončila čtvrtek v mírných ztrátách a Evropa otevírá v červených číslech.

Republikáni a demokraté stojí před urgentním problémem, a to jak financovat vládní výdaje. USA se znovu blíží k dosažení dluhového stropu. Dohoda o řešení krizové situace potřebuje rychlé jednání, protože Spojeným státům hrozí neschopnost financovat svůj běžný provoz již příští měsíc. Republikáni si tvrdohlavě stojí za svým a požadují snížit výdaje na Obamovu reformu zdravotnictví, jinak neschválí navýšení dluhového stropu a USA se dostanou do platební neschopnosti.

Pozornost investorů se po jednáních ohledně veřejných financí USA, pak v říjnu přesune opět na fundamenty korporací, které 8. října odstartují další výsledkovou sezónu.

Německo se chystá na svou událost roku. Během víkendu proběhnou parlamentní volby a favoritem zůstává současná kancléřka Angela Merkelová. Ta by tak mohla dosáhnout třetího vítězství. O vítězi je podle předvolebních průzkumů takřka rozhodnuto, v zájmu investorů však zůstává otázka, jak se povede sestavit případnou koalici. Očekávaný volební výsledek by Merkelové nedovolil jednomyslně vládnout a musela by přistoupit ke koaliční dohodě.

India nečekaně zvýšila úrokové sazby o 25 bodů na 7,5 procenta. Akciový index Sensex reagoval 2,5 procentním poklesem.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

  • 14:30 Kanadský index spotřebitelských cen (CPI)
  • 18:30 – 18:55 Projev členů FOMC

 

EUR/USD se po středečním výrazném pohybu zabydlelo poblíž psychologické úrovně 1,35. Trh je po viditelném posílení vyčerpán a odpočívá před dalším pohybem. EUR/USD se momentálně nachází v rostoucím trendu, který ohraničuje vyznačený trendový kanál. Po vytvoření vyššího vrcholu by prospěla trhu menší korekce, při které by došlo k vytvoření vyššího dna.

GBP/USD včera a v průběhu asijské seance korigovalo předchozí zisky. Libru oslabil špatný výsledek britských maloobchodních tržeb. V průběhu dnešní seance by se trh mohl přiblížit k otestování psychologické úrovně 1,60, kde se nachází souběh se zrychlenou trendovou linií. Hlavní podpora současné býčí nálady pak leží na úrovni 1,57.

USD/JPY setrvává v konsolidaci a na denním grafu došlo k vytvoření nového symetrického trojúhelníku. Trh i přes vliv středečního rozhodnutí FOMC nezažil masivní pohyb jedním směrem. V současnosti lze predikovat pokusy o atakování horní hrany trojúhelníku a dosažení rezistenční úrovně 99,98. Do pouštění formace zůstává USD/JPY bez jasného trendu.

Zlato dosáhlo velmi důležité technické úrovně. Vytvořilo tzv. pullback k dříve proražené trendové linii (modré). Konfluenci lze spatřit i na dalším testování klesající trendové čáry (červené), která vytváří rezistenci. Odpor dodává i Fibonacciho úroveň 23,6 společně se skrytou medvědí divergencí. Trh by tak dnes mohl korigovat svůj předchozí růst. Predikci by diskvalifikovalo uzavření nad Fibonacciho úrovní 23,6.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.