Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, BOSSAUSD a ZLATA

25.07.2013 | 09:20 0 Komentářů

V USA pokračuje výsledková sezóna a více než třetina společností z akciového indexu S&P 500 již zveřejnila své hospodářské výsledky za druhý kvartál 2013. Společnost Apple včera reportovala zatím největší výdělky ze společností skrývajících se pod akciovým indexem Nasdaq 100, prodej iPhonů rostl rychleji, než společnost očekávala a dokázal tak nahradit slabší prodej iPadů. Akciový index S&P 500 včera korigoval svůj růst a přiblížil se k předchozímu vrcholu. Američtí analytici počítají s posílením ke psychologické hladině 1 700.

Dobrá zpráva přišla z Řecka, kterému prý podle šéfa euroskupiny Jeroena Dijsselbloema chybí splnit poslední podmínka k přijetí dalších záchranných peněz. Řecko by mělo dostat nových 2,5 miliardy eur.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·          9:00 Španělská míra nezaměstnanosti

·         10:00 Německý Ifo index podnikatelského prostředí

·         10:30 Předběžné britské HDP v druhém čtvrtletí

·         14:30 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA

EUR/USD stále mírně posiluje a nezvrátily to ani včerejší dobré zprávy z amerického trhu s bydlením. Pod vlivem dnešních fundamentů by se eurodolar mohl dostat k silné rezistenci 1,327, kde se dá očekávat odpor. Situaci býkům rovněž stále komplikuje rostoucí klín s medvědí divergencí na MACD.

GBP/USD sice během včerejška prorazilo rostoucí trendovou linii z 4hodinového grafu, nicméně v kontextu dnešních dat to ještě nemusí nic důležitého znamenat. Trh se dnes dočká velmi očekávaného výsledku HDP za druhý kvartál 2013, který by mohl ovlivnit další vývoj britské libry. Trh podle očekávání konsoliduje u extrémně důležité úrovně 1,535 a vyčkává na data.

Index amerického dolaru BOSSAUSD pokračuje v konsolidaci. Momentálně narazil na Fibonacciho úroveň 50, jež vrací trh k silnému supportu na Fibonacciho úrovni 61,8. Právě tam by se měl odehrát souboj o změnu trendu. Trh konsoliduje v klesajícím klínu, který přeje spíše býkům a k této teorii se přidává i velká býčí divergence na MACD.

Zlato nezvládlo napoprvé překonat rezistenci 1 350,00 a zkorigovalo zpátky k podpůrné trendové linii. V průběhu dnešní seance se tedy ukáže, zda má tato trendová linie (TL) sílu k další pomoci býkům. Nejdůležitější support však leží na úrovni 1 300,00 a právě pokles pod tuto hodnotu by mohl přinést další výprodej. Do překonání TL zůstává intradenní trend býčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.