Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a ROPY

27.11.2013 | 09:38 0 Komentářů

Cena ropy, která zažila propad ze začátku týdne, kvůli dohodě o nukleárním odzbrojení Iránu se stabilizovala. Vřelý krok Íránu, by totiž neměl mít okamžitý vliv na vyšší zásoby ropy. Evropská unie se vyjádřila, že v prosinci by mohla zrušit některé sankce, které jsou na Írán uvalené. Dohodu uzavřelo s Íránem 6 světových mocností.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi dnes vystoupí před tuzemským Senátem, kde se bude hlasovat o jeho vyloučení. Jde o reakci na závažná obvinění, kterým Berlusconi čelí. Podle posledních informaci vydal Berlusconi prohlášení, že v kauze daňových úniků má nové důkazy, které zcela zvrátí dosavadní průběh. 

Australské stavebnictví roste silným tempem, alespoň podle indexu dokončené práce ve stavebním sektoru, který monitoruje mezikvartální změny. Ve třetím čtvrtletí totiž došlo k 2,7 procentnímu růstu. Budov bylo dokončeno o 1,5 procenta více a inženýrských prací dokonce o 3,5 procenta.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:

·         10:30 Druhý odhad britského HDP

·         14:30 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v Británii

·         14:30 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

·         15:45 Chicago PMI

EUR/USD se po proražení trojúhelníku vydalo dle očekávání do směru průrazu. V noční seanci došlo k překonání důležité Fibonacciho úrovně 50 a rezistence 1,3567. Trh se stále obchoduje nad rostoucí trendovou linií, avšak na stochastickém oscilátoru je vidět medvědí divergence. Nicméně pozitivní výhled vydrží do porušení nahoru mířící linie.

Na GBP/USD pokračuje krátkodobý rostoucí trend. Trh během asijské seance překonal odpor na kulatém čísle 1,62, zda se však nad touto rezistencí dokáže udržet, to ukáže dnešní seance. Z technického hlediska lze varovat před skrytou medvědí divergencí. Na dnešní vývoj bude mít významný vliv výsledek druhého odhadu britského HDP.

G

AUD/USD stagnuje u hladiny 0,9118, střednědobý trend je jasně medvědí a i nálada posledních hodin je vidět na vyznačeném trendovém kanálu. Australskému stavebnictví se podařilo výrazně růst a tak by se trh mohl dočkat v dnešní seanci mírné korekce. Do opuštění kanále je však výhled stále negativní.

a

Ropa již prorazila dolů mířící trendovou linii, ale i přesto zůstává v konsolidaci, jenž ohraničuje vyznačený obdélník. Do jeho proražení lze i nadále počítat s nízkou volatilitou na trhu. Za připomenutí stojí masivní býčí divergence na MACD.

R

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.