Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, AUD/USD, USD/JPY a USD/CHF

22.01.2014 | 08:19 0 Komentářů

Australská inflace překvapila obchodníky v asijské seanci. Index spotřebitelských cen (CPI) posílil v posledním kvartále o 0,8 procenta a posunul tak meziroční inflaci na 2,7 procenta. Cenová hladina se u protinožců dostala do horní poloviny pásma stanoveného australskou centrální bankou (RBA). Ta má cíl mezi 2 až 3 procenty. O vysoké podražení se postaraly hlavně ceny ovoce, zeleniny a tabákových výroků. Díky skromnějšímu očekávání 0,5 procentního růstu posílil australský dolar proti většině měn. Analytici nyní spekulují, co vysoká inflace udělá s monetární politikou. Podle mnohých by mohlo dojít ke zvýšení úrokových sazeb.

Japonská centrální banka (BOJ) nezměnila svoji monetární politiku na dnešním zasedání. I nadále tak bude zvyšovat ekonomický stimul, konkrétně o 60 až 70 bilionů jenů ročně. BOJ potvrdila také svůj optimistický výhled růstu inflace. Ta by měla do dubna posílit na 1,3 procenta a v příštím roce zasáhnout 1,9 procentní hranici.

Americké akcie uzavřely ve smíšených číslech.  S&P 500 posílilo poprvé za poslední tři seance a to o 0,28 procenta. Propad zažil Dow Jones, který odepsal 0,3 procenta, poté co Verizon reportoval kvartální výsledky. Nasdaq si připsal nejvýraznější zlepšení, když posílil o 0,7 procenta. Index volatility VIX vzrostl o 2,5 procenta na 12,75 bodu.

Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy

·         10:30 Zápis ze zasedání britské centrální banky

·         10:30 Britská míra nezaměstnanosti

·         16:00 Kanadská úroková sazba

·         00:00 Začíná Světové ekonomické fórum v Davosu

EUR/USD zůstává v klesajícím klínu a osciluje u úrovně 1,3556, jejím proražením by si pro dnešní seanci mohl otevřít cestu ke kulatému číslu 1,35. Ve výraznějším posílení zatím brání silná klesající trendová linii, s jejímž proražením se počítá v krátkodobém horizontu.

 

EURUSD

 

AUD/USD se odrazilo v asijské seanci ode dna a míří k první silné překážce. Tou je nedávno proražený trendový kanál formující vlajku. Podpůrná trendová linie kanálu by mohla zafungovat jako rezistence, zvláště v momentě, kdy se v její blízkosti nachází klouzavý průměr 100. Průraz tohoto odporu by pak uvolnil prostor až k Fibonacciho hladině 23,6 (0,900).

 

AUDUSD

 

USD/JPY se drží pod klesající trendovou linií a zatím ho nerozhýbala ani data z Japonska. Do proražení rezistenční linie, jsou stále otevřeny šance na oslabení k hladině 104,00 případně k Fibonacciho úrovni 23,6.

 

 

USD/CHF již podruhé odmítlo překonat předchozí vrchol na ceně 0,9126 a vzniká tak situace, kdy by mohlo dojít k vytvoření dvojitého vrcholu. Proražení včerejších minimálních hodnot by mohlo vyvolat chuť prodávat a první brzdou by pak byl až 100denní klouzavý průměr a následně psychologická úroveň 0,9000.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.