Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Ranní přehled událostí a intradenní analýza EUR/USD, GBP/USD, ROPA, ZLATO

17.05.2013 | 09:29 0 Komentářů

V USA se zvýšil počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 32 000 na sezóně upravených 360 000, včerejší data ukázala nejrychlejší nárůst za posledních 6 měsíců. Počet stavebních povolení v USA se dostal téměř na 5leté maximum. V meziměsíčním měření si polepšily o 14,3 procent na celkových 1,017 milionu meziročně. Naopak počet započatých staveb klesl v dubnu na 5měsíční minimum, když dosáhl úrovně 853 000, po revidovaných datech z března (1,02 mil.)

Šéf federální banky San Francisco John Williams řekl ve svém projevu, že americká centrální banka by mohla v létě ukončit třetí kolo kvantitativního uvolňování a přestat s nákupem dluhopisů za 85 miliard dolarů měsíčně, v případě že se zlepší situace na trhu práce. Šéf federální banky Philadelphie Charles Plosser přitvrdil a chce snížit částku investovanou do dluhopisů hned od příštího měsíce.

Výrobní činnost v oblasti středo-atlantického regionu zažila v posledním měsíci kontrakci, poté co nové objednávky klesly na roční minimum. Philly Fed index výrobní aktivity klesl na – 5,2 bodu z předchozích 1,3 bodu. Hodnoty pod 0 značí přechod do kontrakčního období. Nové objednávky klesly v tomto regionu na – 7,9 bodu z minulých – 1 bodu.

EUR/USD se nachází v medvědím intradenním trendu, který je ohraničen klesajícím kanálem. Budou-li chtít medvědi pokračovat v poklesu, tak se jim dnes musí povést proražení supportu 1,2837. Ten se zdá být zatím silnou překážkou. V případě opuštění trendového kanálu směrem nahoru, budeme mít trh problémy s Fibonacciho hladinami.
 


GBP/USDzůstává v medvědím trendu a znovu se chystá na průraz ceny 1,52 a Fibonacciho hladiny 23,6. Včerejší korekce došla až k rezistenci 1,53, kde trh otočil a zatím nabírá znovu směr jih. Za medvědí indicii lze považovat i skrytou medvědí divergenci na stochastickém oscilátoru.
 

GBP/USD


ROPA podle včerejší analýzy naplnila pouze první target 93,50, po té vyrazila silně nahoru a opustila nový klesající trendový kanál. Posílení ropy vytvořilo novou velmi strmou trendovou čáru jak na samotném trhu, tak na oscilátoru. Dnešní seance se tedy jeví jako korekční. Důležitou hladinou, která rozhodne o dalším osudu je momentální support 94,50.
 

ROPA


ZLATO dnes svede další boj s Fibonacciho hladinou 23,6, kterou včera sice prorazilo, ale během asijské seance se znovu obchodovalo v její blízkosti. Trh se nám drží v klesajícím trendovém kanálu, který by mohl v případě proražení Fibo hladiny sehrát rezistenčním roli a udržet trh v medvědí náladě.
 

zlato

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.