Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Ranní přehled a intradenní pohled na zlato

17.04.2013 | 08:16 0 Komentářů

Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil svoji předpověď pro hospodářský růst globální ekonomiky. Z původních 3,5 procent, které predikoval MMF v lednu, se výhled propadl na 3,25 procenta. Předpověď pro USA a eurozónu dokonce poklesla na 1,2 procenta. V posledním vydání „World Economic Report“ doporučoval MMF vyspělým ekonomikám, aby použily všech možných opatření k podpoře domácí poptávky.

Dnes zveřejní centrální banka Velké Británie (BoE) zápis ze svého posledního jednání a ve stejný čas v 10:30 bude také zveřejněna míra nezaměstnanosti. V Londýně se dnes odehraje pohřeb Margaret Thatcherové. Smuteční průvod bude následovat „Železnou lady“ od britského parlamentu až ke katedrále sv. Pavla.

Zhoršená data o HDP z Číny, která byla zveřejněna v neděli, ovládla prozatím trh s komoditami. Zlato se včera dokázalo odrazit od dvouletého minima. „Před pádem zlata jsme varovali delší dobu, protože silný růst byl doprovázen strachem a neudržitelnou investiční politikou,“ řekl Karyn Cavanaugh z ING U.S.

Zlato v prvních dnech tohoto týdne opustilo dlouhodobý klesající kanál a extrémně zrychlilo svůj výprodej. Dosáhlo na hodnoty kolem ceny 1326, kde se prozatím nachází současné dno. Včerejší seance byla provázena korekčním pohybem a cena zlata korigovala k hladině 1392, která se zatím jeví jako silná a působí na trh rezistenčně. Zlato i nadále zůstává pod negativním výhledem, zvláště jestli dokáže prorazit předchozí minima.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.