Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Ranní přehled: 4/9/12: NWR, ČEZ, Nomos, Nokia, Peugeot, VW

04.09.2012 | 08:54 0 Komentářů

PX: 949 bodů (-0.3% d/d); objem: 400 mil. Kč

Komentář k trhu
Pražská burza zahájila nový měsíc velmi ospalým obchodováním, což lze přičíst na vrub včera zavřeným trhům v USA z důvodu svátku. Index PX se pohyboval v průběhu dne v plusu, kladné hodnoty však v závěru neudržel a díky propadu Komerční banky a ČEZu uzavřel 0,4 % v mínusu. Zaostal tak za ostatními evropskými trhy, jež si připsaly většinou více jak 0,5% zisky, taženy především těžebním sektorem. Investoři spekulují, že by po víkendových slabších datech z čínského průmyslu mohla Čína rychleji přistoupit ke kvantitativnímu uvolnění. V rámci pražské burzy v zelených číslech zůstaly jen málo likvidní tituly. Erste Group přes snížení cílové ceny od HSBC z 27 na 24 Eur (doporučení overweight ponecháno) ráno otestovala hladinu 400 Kč, uzavřela však slabší na 394,5 Kč. Také Komerční banka za minimálního zájmu investorů klesla k úrovni 3800 Kč. NWR již v pátek získalo snížení výhledu ratingu ze stabilní na negativní od agentury S&P, akcie i tak v úvodu dosáhly úrovně 90 Kč, kde se objevily prodejní objednávky, a titul zakončil na 88 Kč.

NWR: Neutrální ( Analytik: Bohumil Trampota)

NWR se dnes obchoduje poslední den s nárokem na dividendu za 1H12. Těžařská společnost standardně vyplácí 50 % zisku na pololetní bázi. Hrubá dividenda za 1H12 je ve výši 0,06 EUR. Výplata dividend začíná 19. září. Podrobnosti o dividendě byly zveřejněny u příležitosti reportu za 2Q12/1H12.

ČEZ: Neutrální (Anylitik: Bohumil Trampota)

Evropská Unie uvažuje o tom, že by nabídku emisních povolenek navázala na ekonomický růst. Návrh by měl být představen příští měsíc. Převis nabídky CO2 povolenek tlačí na jejich cenu. Jakékoli omezení jejich nabídky by mohlo zvýšit poptávku, to by mělo následně pozitivní vliv na cenu elektřiny. Cena emisních povolenek včera vzrostla o 2,7 % na 8,25 EUR/t.

Americké trhy byly vcera z duvodu svátku zavreny.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.