Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Ranní přehled: 30/12/10: KIT Digital, ČSOB

30.12.2010 | 09:43 0 Komentářů

Index PX: 1 235 bodů (+1,2 % d/d); objem: 691 mil. Kč

Komentář trhu
Na pražské burze včera opět převládla pozitivní nálada, když si index PX polepšil o 1,2 %. Po dvoudenní odmlce se obchodovalo také v Londýně, na aktivitě se to však příliš neprojevilo. Polovina ze všech obchodů proběhla na Komerční bance, která v posledním týdnu roku 2010 zkorigovala až na 3 465 Kč. Včerejší příval nákupních objednávek ji však poslal zpět na 3 529 Kč (+3,8 %) a to, pro tyto dny nadstandardním, objemu 233 mil. Kč. Také Erste Bank rostla (+0,7 %, 900 Kč), zatímco evropské banky většinou zamířily do červeného teritoria. 1% růst si připsalo NWR (275 Kč), když nákupní zájem přišel až v závěru obchodování, během dne titul oslaboval na 271 Kč. O více jak 1 % si polepšilo také CETV (387 Kč) a Unipetrol (195,9 Kč). ČEZ stagnoval na hladině 780 Kč, Telefónica O2 uzavřela na 385 Kč (+0,8 %).

KIT Digital (Analytik: Milan Lávička)
Společnost KIT Digital plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku založit novou divizi KIT China, prostřednictvím které chce obsluhovat zákazníky v jihovýchodní Asii. Tento krok společnosti umožní nadále posílit své postavení v regionu, kde je již nyní lídrem trhu. Podle společnosti by investice do nové divize měly dosáhnout přibližně 3 mil. USD.

ČSOB (Analytik: Milan Lávička)
Pařížský soud včera rozhodl ve prospěch ČSOB arbitráž, kterou banka vedla s českým státem. Spor se týkal pohledávky ve výši 1,6 mld. korun, kterou banka převzala po zkrachovalé IPB a na kterou se vztahovala státní garance. Stát následně odmítl tuto nedobytnou pohledávku uhradit s odůvodněním, že banka dluh špatně spravovala. Ministerstvo financí tak nyní musí i s příslušenstvím a úroky zaplatit ČSOB téměř 2 mld. korun. Soud dále zamítl žalobu státu, v které požadoval po bance 33 mld. korun za to, že IPB měla v době převzetí (rok 2000) vyšší hodnotu, než za kterou ji ČSOB získala. Konečné vyřešení sporů je pozitivní zprávou v souvislosti s plánovaným vstupem ČSOB na burzu, kde by arbitráže mohly vyvolávat určité obavy investorů.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.