Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Ranní přehled: 3/2/12: Orco, makro

03.02.2012 | 08:37 0 Komentářů

Index PX: 998 bodů (+1,5 % d/d); objem: 1 679 mil. Kč

Komentář k trhu
Pražská burza také včera pokračovala v růstu a připsala si tak poměrně solidní růst o 1,54 % na závěrečnou hodnotu 998,40 bodů. Vyjma samotného úvodu obchodování se podpoře kupců nadále těšily akcie Erste Bank. Titul v konečném součtu opět přidal více než 4 % a skončil na závěrečné ceně 462 Kč. Akcie od začátku roku přidaly více než 33 %, což je obdivuhodný nárůst a nezbývá než hledat odpověď na otázku, jak může tato rally dlouho pokračovat. Výraznou měrou ke včerejšímu růstu přispěly především akcie NWR. NWR především v odpoledních hodinách čelila doslova návalu kupců a dávala tak zapomenout na nevýrazné obchodování z posledních dní. Titul poskočil výše o 7,7 % na cenu 153,90 Kč a tento růst byl po delší době doprovázen větším objemem obchodů. Silnější, byť nepatrně, skončilo také obchodování s akciemi ČEZ. Titul po růstu k ceně 795 Kč přitáhl prodejce a přes pozitivní náladu na trhu se ocitl pod prodejním tlakem. ČEZ skončil na ceně 791 Kč, tj. +0,38 % a nadále dle našeho názoru patří k podhodnoceným titulům.

Orco: Neutrální (Analytik: Pavel Ryska)
CEO Orco Property Group Jean-Francois Ott včera v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že očekává v příštích týdnech pokrok s refinancováním úvěrů pro berlínské portfolio GSG. Dohoda s držiteli dluhopisů Orco Germany, která byla odsouhlasena minulý týden, byla přitom podle Otta podmínkou k možnosti refinancovat tyto úvěry. Na druhou stranu Ott uvedl, že v důsledku zhoršujícího se makroekonomického prostředí bude financování realitních úvěrů méně dostupné v r. 2012 než loni a pravděpodobně ještě horší v r. 2013. Ott uvedl, že v r. 2012 očekává tržby skupiny kolem 300 mil. EUR. Zprávu hodnotíme celkově jako neutrální.

ČNB – úrokové sazby (Analytik: Petr Sklenář)
Česká národní banka ve čtvrtek podle očekávání ponechala úrokové sazby bez změny na 0,75 % (2T repo). Hlasování bylo jednoznačné (6:0). Výraznější překvapení nepřinesla ani tisková konference guvernéra Singera, který představil novou prognózu. ČNB snížila výhled pro českou ekonomiku, letos očekává stagnaci a příští rok růst do 2 %. Inflace v letošním roce přesáhne 3 % kvůli DPH, příští rok klesne pod 2 %. Tyto hodnoty odpovídají i naší projekci. Podle našeho názoru úrokové sazby budou stagnovat celý rok a změna se přesouvá bezpečně do příštího roku. Koruna i peněžní a dluhopisový trh přešly rozhodnutí a tiskovou konferenci bez reakce.

Komentář k americkému trhu (Marek Trúchly)
Americké akciové trhy včera obchodovaly smíšeně navzdory povzbudivým zprávám z trhu práce, které však nebyly dostatečně silné pro vyšší růst. Úvod byl povzbuzen také šéfem FEDu Bernankem, který pozoruje postupné zlepšení ekonomiky, varuje však před vnějšími šoky a silně narůstajícím rozpočtovým deficitem. Nejvíc si připsali developeři (+1,2 %), nejmíň energetické společnosti (+0,3 %), za což vděčí klesající ropě (WTI -1,08 %). Široký index S&P uzavřel na 1 325,56 bodech (+0,11 %), DJ (-0,09 %), technologický Nasdaq (+0,4 %). Výrazně posilovaly drahé kovy: zlato (+0,91 %) a stříbro (+1,96 %). Růst zaznamenal také zemní plyn (+6,7 %), jehož zásoby v US poklesly více, než investoři očekávali. Díky Facebooku, jeho žádosti o vstup na burzu a také rozpisu výnosů dnes opět silně rostla společnost Zynga, jejíž akcie si připsaly 16,84 %. Včera byl také první obchodní den pro českého výrobce antivirových programů AVG, jehož akcie uzavřely na 13 USD (-18,75 %), upisovací cena byla 16 USD.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.