Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Ranní přehled: 23/12/10: ČEZ, Fortuna, KB, úrokové sazby

23.12.2010 | 09:49 0 Komentářů

Pražská burza je zítra kvůli svátku zavřená. Přejeme hezké vánoční svátky.  

Index PX: 1 224 bodů (+0,8 % d/d); objem: 1 138 mil. Kč

Komentář k trhu
Obchodování na pražské burze včera probíhalo v duchu předcházejících dvou seancí, kdy nižší aktivita doprovázela růst indexu PX. Ten si připsal 0,8 %. Hvězdami seance byly opět akcie NWR a dařilo se také bankám. K výše jmenovanému trojlístku se pak přidalo CETV, které následovalo úterní oživení na Nasdaqu, kde titul přidal přes 3 %. Akcie mediální společnosti si na BCPP připsaly 3,23 % a zakončily na 386,2 Kč, podpořeny také slábnoucí korunou. Akcie NWR se v průběhu dopoledne lehce dostaly na úroveň 270 Kč, kde ovšem narazily na odpor a propadly k 268 Kč. V závěru obchodování povyskočily zpět na 269,9 Kč. ING v úterý snížilo cílovou cenu společnosti na 305 Kč, což stále ukazuje na 13% růstový potenciál. Akcie Komerční banky uzavřely na historickém maximu 4 583 Kč (+1,2 %). Erste Bank posílila o 1 % na 879 Kč. Mimo zájem investorů zůstával ČEZ (+0,45 %, 774,5 Kč). Telefónica O2 mírně oslabila na 384 Kč (-0,8 %). Náladu na domácí burze nezhoršil ani nižší růst HDP (+2,6 %) v USA, když trhy čekaly revizi na úrovni 2,8 %.

ČEZ: Neutrální (Analytik: Bohumil Trampota)
ČEZ se včera dohodl s EPH na prodeji hnědouhelné elektrárny v Chvaleticích. Za elektrárnu získá ČEZ rozvody tepla v severních Čechách a v budoucnu také ovládne společnost Energotrans, která provozuje elektrárnu a teplárnu v Mělníku. Bližší informace o celé transakci nebyly zveřejněny.
O prodeji či výměně chvaletické elektrárny se mluví již delší dobu. ČEZ ji za tímto účelem již v minulosti vyčlenil do samostatné společnosti, takže by tato zpráva dnes neměla ovlivnit obchodování s akciemi ČEZu.

Fortuna: Neutrální (Analytik: Milan Lávička)
Finanční skupina Penta (majoritní akcionář Fortuny) včera na jednání s akcionáři Sazky nabídla plán restrukturalizace zadlužené loterijní společnosti. Za finanční pomoc v řádu miliard korun a další garance by Penta získala stoprocentní podíl ve společnosti.
V tuto chvíli je těžké odhadovat, jaký by tento krok měl dopad na akcie Fortuny vzhledem k tomu, že nebyly zveřejněny žádné bližší informace a není ani zřejmé, do jaké míry by se tato investice týkala pouze Penty, či zda by byla zapojena i samotná Fortuna. Každopádně současné potíže Sazky můžou pomoci Fortuně při jejím vstupu na český loterijní trh, který je plánován v příštím roce.

KB: Neutrální (Analytik: Milan Lávička)
Akcie Komerční banky včera na pražské burze zaznamenaly nárůst o 1,2 % a uzavřely na svém historickém maximu 4 583 Kč za akcii.

ČNB – sazby beze změny (Analytik: Petr Sklenář)
Bankovní rada ČNB podle očekávání ponechala úrokové sazby (2T repo) beze změny na 0,75 %. Očekáváme, že úrokové sazby se mohou během 1Q/2011 začít zvyšovat.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.