Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Ranní přehled: 23/11/10: ČEZ, CME, Fortuna, KIT Digital

23.11.2010 | 09:47 0 Komentářů

Index PX: 1 142 bodů (-0,5 % d/d); objem: 1 102 mil. Kč

Komentář trhu
Pražská burza včera nakonec neudržela dopolední zisky a ve druhé polovině obchodování se přetočila do záporu. Index PX tak nakonec uzavřel se ztrátou 0,5 %. A dobře si nevedly ani ostatní evropské trhy, když investory příliš nezklidnilo schválení pomoci Irsku. Vody pak ještě rozvířila agentura Moody's, která řekla, že snížení ratingu země o několik stupňů je velmi pravděpodobné. Nejaktivnějšími tituly se v rámci BCPP staly tradičně Komerční banka a ČEZ. ČEZ během dne sice zamířil nad úroveň 750 Kč, nicméně všeobecně zhoršená nálada jej poslala směrem dolů na 741,5 Kč (-0,6 %), a to i přes rostoucí cenu elektřiny a pozitivní výrok Martina Římana, který by byl pro zachování přidělení části emisních povolenek na roky 2013-2020 pro ČEZ a ostatní elektrárenské společnosti zadarmo. CME pod tlakem prodejců odepsalo 2,1 % (372 Kč) i když včerejší snížení cílové ceny společností Wood and Company s doporučením koupit na úroveň 25,5 USD dává stále dostatečný prostor k růstu. Zatímco Komerční banka se udržela v zeleném (+0,2 %, 4190 Kč), Erste Bank se připojila po úspěšném zahájení ke klesajícímu bankovnímu sektoru a nakonec odevzdala 0,3 % (808 Kč). Větší ztrátu pak zaznamenala ještě Telefónica O2 CR, která se propadla na 374,9 Kč (-1,3 %).
ČEZ: Neutrální (Analytik: Bohumil Trampota)
Na včerejší mimořádné valné hromadě bylo zvoleno 5 nových členů dozorčí rady společnosti, které nominovaly jednotlivé politické strany. Mezi nově zvolenými členy jsou Lubomír Lízal, Jiří Kadrnka, Lukáš Hampl, Jan Kohout a Ivo Foltýn. Předsedou nadále zůstává Martín Říman. Složení dozorčí rady by nemělo mít žádný vliv na chod společnosti, jelikož vykonává pouze kontrolní činnost.
CME: Neutrální/negativní (Analytik: Pavel Ryska)
Central European Media Enterprises (CME) včera po skončení obchodování oznámila změny ve vedoucích postech společnosti. Ke konci prosince oznámil odchod Petr Dvořák, viceprezident společnosti pro televizní vysílání. Do funkce byl jmenován v červenci poté, co působil přes 4 roky jako generální ředitel CET 21 a TV Nova. Prozatím jeho pravomoci převezme viceprezident pro strategické plánování Anthony Chhoy. Přestože Dvořák důvody svého odstoupení nekomentoval, v CME jde letos již o čtvrtý odchod z významné pozice. Trh by proto mohl tuto zprávu interpretovat jako známku neshod ve vedení společnosti.
CME dále oznámila obsazení pozice generálního ředitele CET 21 a TV Nova, jež byla od Dvořákova jmenování viceprezidentem neobsazena. Jím se stane právník Jan Andruško z advokátní kanceláře Kotrlík, Bourgeault, Andruško, která 5 let spolupracovala s TV Nova jako externí poradce.
Fortuna: Neutrální (Analytik: Milan Lávička)
Společnost Fortuna včera oznámila, že manažer emise využil nadalokační opci na 1 194 670 ks akcií (při ceně 4,3 EUR za akcii). Podle podmínek IPO byla stanovena maximální výše nadalokační opce na 2,37 mil. ks akcií. Volně obchodované akcie (free float) tak nyní činí 32,7 % ze všech akcií společnosti. Hlavním akcionářem s 67,3% podílem zůstává finanční skupina Penta Investment.
KIT Digital: Neutrální. (Analytik: Milan Lávička)
Společnost KIT DIGITAL včera oznámila výsledky hospodaření za 3Q 2010. Tržby společnosti vzrostly o 151 % na 27,7 mil. USD a provozní zisk (EBITDA) dosáhl 4,42 mil. USD, v souladu s předběžnými čísly, které společnost zveřejnila 8.11. Na úrovni čistého zisku pak společnost vykázala ztrátu ve výši 7,97 mil. USD (0,34 USD na akcii), za čímž stojí vysoké náklady spojené s integrací akvizic, přeceněním derivátů a nepeněžními odměnami managementu ve formě akcií. Společnost dále oznámila, že v prvním čtvrtletí příštího roku očekávají realizaci další větší akvizice. Výsledky hodnotíme neutrálně, jelikož odpovídají předběžným číslům oznámeným již dříve.

ed_101123_CZ

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.