Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Ranní přehled 23/01: ČEZ, AAA Auto, banky

23.01.2009 | 10:08 0 Komentářů

Index PX: 768 bodů (-2,1 % d/d), objem: 2 171 mil. Kč.
ČEZ: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Ceny elektřiny na pražské energetické burze se nyní pohybují na svých historických minimech od založení burzy v roce 2007. V současné době se elektřina obchoduje těsně nad hranicí 50 EUR za MWh, zatímco ještě na konci června 2008 se její cena blížila 90 EUR/MWh. Ceny by navíc mohly v létě, kdy je nižší poptávka, dále klesat. Námi odhadovaná průměrná cena, za kterou ČEZ prodal svou produkci na tento rok, je 64,5 EUR/MWh. Současné nízké ceny by se mohly výrazněji projevit v prodejních cenách v následujících letech.
AAA Auto: Neutrální zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
AAA Auto dle agentury Bloomberg odloží expanzi do Ruska až na rok 2010. Důvodem je zpomalující ekonomika, slabý rubl a snaha společnosti zaměřit se na návrat do ziskovosti. Ještě v říjnu minulého roku společnost očekávala, že svou první pobočku v Rusku otevře v 1. pololetí 2009 a do konce roku možná ještě dvě další. Vzhledem ke zhoršujícím se makroekonomickým podmínkám vidíme odložení expanze jako logický krok.
Banky (Analytik: Milan Lávička)
Prezident bankovní asociace Jiří Kunert v rozhovoru pro deník HN řekl, že hospodářské výsledky za loňský rok ukážou, že české banky jsou v dobré kondici. „Toxická“ aktiva podle Kunerta nejsou v českých bankách na takové úrovni, aby to změnilo jejich celkový dobrý výsledek. Toto vyjádření koresponduje s naším náhledem na český bankovní sektor. S českých bank vykazuje nejvýraznější ztráty spojené s hypoteční krizí ČSOB, která včera oznámila předběžné výsledky. Za rok 2008 by měla banka dosáhnout zisku 1 mld. Kč (-91 % r/r) poté, co odepsala celou hodnotu všech svých problematických aktiv (přibližně 12 mld. Kč). Díky tomuto kroku by již výsledky ČSOB v dalších letech neměly být žádnými odpisy ovlivněny.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.