Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Ranní přehled: 22/06/09; Unipetrol, NWR, Orco, AAA Auto

22.06.2009 | 11:26 0 Komentářů

Index PX: 932 bodů (nárůst o 1,1 % d/d), objem: 1 993 mil. Kč

Komentář trhu
Pražská burza v pátek přidala 1,1 % d/d, ale přes den se obchodovala většina akcií kolem čtvrtečních závěrečných cen, až v závěrečné aukci došlo k většímu pohybu. Komerční banka zavřela růstem o 3,4 %, ČEZ o 1,5 %. Akcie Orco Properties zastavily propad z posledních dní a posílily o 4,5 %, ale při nízkém objemu. Akcie Unipetrolu zavřely růstem o 4,5 %, když se vrátily přes úroveň 120 korun. Vybírání zisků jsme sledovali u titulu CETV, který ztratil 1,8 %, pokles akcií CETV v USA ještě pokračoval až na úroveň 362 koruny.
Unipetrol: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Dle zprávy společnosti byl Unipetrol minulý pátek (19. 6.) informován, že dne 29. května 2009 společnost Barclays PLC snížila svůj podíl na hlasovacích právech na valné hromadě společnosti Unipetrol (koná se tuto středu, 24. 6.) z 5,36 % hlasů na 4,58 % hlasů. Mělo by se jednat o souhrn akcionářských podílů několika entit Barclays. Mělo by se tak jednat o jednoho ze tří největších akcionářů Unipetrolu. Hlavním akcionářem je PKN Orlen (63% podíl). Významnější podíl drží i skupina J&T, její podíl však dle posledních údajů (výroční zpráva za rok 2008) nepřevyšuje 5 %.
NWR: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
NWR údajně snížilo cenu uhlí pro elektrárnu Dětmarovice o 47 %, napsal deník MF Dnes. Jak známo ČEZ nedávno uvažoval, že na čtyři měsíce odstaví elektrárnu, ale obě společnosti se nakonec dohodly. Výrazné snížení ceny se očekávalo.
Orco: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
Dnes by měl být znám výsledek jednání s Colony Capital o potenciálním navýšení kapitálu ve společnosti Orco, což by přineslo zlepšení likvidity, ale na druhou stranu vysoký ředící efekt (až 165 mil. EUR za 25 mil. nových akcií vůči současnému počtu 11 mil. akcií). V minulém týdnu Orco sdělilo, že pokud by jednání bylo neúspěšné, pak by dále hledalo potenciálního investora.

AAA Auto: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
V pátek se konala valná hromada společnosti AAA Auto, na které nebyl projednáván žádný důležitý bod, který by měl mít dopad na obchodování. Mimo jiné valná hromada podobně jako loni schválila možnost v případě potřeby odkoupit až 10 % vlastních akcií během období 18 měsíců (důvodem je opční plán pro zaměstnance a jiné důvody). Dále bylo sděleno, že finanční ředitel David Thorley ukončil své roční smluvní působení u AAA Auto (pozn: loni nebylo sděleno, že pan Thorley bude ve společnosti působit jen jeden rok) a nyní probíhá výběrové řízení na nového finančního ředitele.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.