Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Ranní přehled 22/01: Erste, CME

22.01.2009 | 10:02 0 Komentářů

Index PX: 784 bodů (-1,8 % d/d), objem: 2 080 mil. Kč.
Erste: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Lávička)
Agentura Moody’s včera přidělila rating „Aaa“ dluhopisům (v objemu 6 mld. EUR) garantovaným rakouskou vládou, které plánuje vydat Erste Bank. Rating je shodný s ratingem rakouského státu. Přidělení tohoto ratingu dluhopisům se očekávalo.
Další zpráva: Dle deníku Financial Times devět mezinárodních bank, včetně Erste Bank, které operují na trzích ve střední a východní Evropě, se sdružilo, aby lobovaly u Evropské unie a ECB kvůli rozšíření balíčků pomoci i pro nečleny EU (např. Srbsko či Ukrajina). Případné náklady by byly pravděpodobně nižší, než je tomu u pomoci západoevropským bankám.
CME: Neutrální/Negativní zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
Společnost CME dle agentury Bloomberg sdělila, že v 1Q09 zaznamenala zpomalení poptávky po reklamě, protože klienti snižují své rozpočty na reklamu (důvodem je zejména nejistota ohledně vývoje ekonomiky). Nejproblematičtějším trhem bude Ukrajina, kterou čeká silný pokles HDP. Letos by tržby měla poznamenat vyšší sezónnost (opatrnější 1Q může vést k přesunu výdajů do dalších čtvrtletí). Navíc srovnávací základna z roku 2008 bude vysoká. CME dále potvrdila výhled růstu EBITDA na letošní rok v místních měnách (tedy bez vlivu vývoje USD). Ve snaze omezit dopad poklesu reklamních výdajů snižuje CME provozní náklady (personální i programové). Společnost se chce také zaměřit na svou likviditu, a proto snížila výhled kapitálových výdajů na 60-80 mil. USD z předchozích 110 mil. USD.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.