Středa 22. září. Svátek má Darina.

Ranní přehled: 19/11/13: NWR, Nokia, Uralkali

19.11.2013 | 08:50 0 Komentářů

PX: 1,022 bodů (+1,3 % d/d); objem:  561 mil. Kč

 

Komentář k trhu

Energetický sektor, včetně ČEZu, včera ignoroval negativní vývoj cen emisních povolenek a na něj navázané ceny elektřiny a připsal si výrazné zisky. Za růstem vidíme zotavení na německém RWE, které úplně odmazalo propad po čtvrtečních výsledcích. Analytický report od Exane BNP Paribas jistě pomohl. Banky taktéž slušně přidávaly a těžily z pokračujícího optimismu na globálních trzích. Telefónica uzavřela těsně pod 300 Kč, když skupina PPF neuvažuje o výraznějších změnách v představenstvu společnosti. Bez dalších informacích k chystané povinné nabídce nelze očekávat výraznější kurzové změny. NWR neudrželo ranní zisky a uzavřelo mírně v záporu. Z makra včera nebyly zveřejněny žádné významné ukazatele, investoři vyčkávají zejm. na zítřejší ZEW a pak středeční data z USA, včetně zápisu ze zasedání FEDu.

  

NWR: Neutrální (Analytik: Bohumil Trampota)

Evraz Vítkovice Steel od 1. prosince pozastaví povoz ocelárny v Ostravě na jeden měsíc. Evraz není zákazníkem NWR. Výroba v Evrazu byla v minulosti několikrát přerušena. Zpráva byla zveřejněna včera během dne, neočekáváme podstatnou reakci trhu.

 

NWR svolává na 4. prosince mimořádnou valnou hromadu. Na ní by měli akcionáři schválit prodej koksovny (OKK) do rukou Metalimexu. Souhlas akcionářů je poslední podmínkou divestice. Prodej již schválili věřitelé RCF úvěru a regulátor a právě souhlas akcionářů je třetí nutnou podmínkou. Posvěcení transakce akcionáři se dle našeho názoru očekává. Termín pro splnění podmínek je 13. prosince.

  

Komentář k americkému trhu (Marek Trúchly)

Hlavní americké indexy začaly obchodní týden opět v zeleném teritoriu, kde se S&P500 index podíval krátce nad hranici 1 800 bodů, Dow Jones nad 16 000 bodů. Důvodem byly komentáře šéfa newyorského Fedu (Dudley) o zlepšující se ekonomice, ponechání současné měnové politiky a také obří objednávka letadel ze strany arabských šejků, který utratili za první den letecké show v Dubaji 3 biliony korun. Akcie Boeingu zareagovaly na objednávku 150 nových letadel úvodním růstem přes 3 %, závěr +1,7 %. Indexy však nová maxima dlouho neudržely a kolem půl deváté jsme pozorovali výprodeje“, který vedly hlavně technologie a sociální sítě. TSLA -10 %, MSFT -1,7 % po sníženém doporučení od BAC, FB -6,5 % a TWTR -7 % po doporučení na prodej od Wunderlich Securities, které začali akcii pokrývat. Nakonec však DJ uzavřel na nových maximech a jako jediný index v plusu. Výprodejem prošlo také zlato, které odepsalo 1,25 %. Naopak ze solárního sektoru Jinkosolar po lepších výsledcích +13 %.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.