Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Ranní přehled: 16/09/09; AAA Auto, Orco, Erste Bank, Pegas, politika

16.09.2009 | 11:31 0 Komentářů

Index PX: 1134 bodů (0,0 % d/d), objem: 3 104 mil. Kč

AAA Auto: Neutrální (Analytik: Milan Lávička)
Podle deníku E15 chce AAA Auto prodat tři své autobazary v Česku v celkové hodnotě 243 milionů korun (3,6 Kč/akcii), cílem tohoto kroku je v současné ekonomické krizi získat hotovost. Prodej autobazarů je součástí restrukturalizačního plánu společnosti, který zahrnoval nejen stažení z některých zahraničních trhů, ale také uzavření nerentabilních poboček v České republice.
Orco: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
Orco Germany (OG, dceřiná společnost Orco; 57 % podíl) oznámila, že zanedlouho svolá mimořádnou valnou hromadu kvůli konverzi akcionářské půjčky (Orco) do akcií a vydání warrantů všem akcionářům kromě Orka. Výměnou za akcionářskou půjčku ve výši 17,6 mil. EUR by Orco mělo obdržet 11 mil. nových akcií (emisní cena 1,6 EUR/akcie; 23 % současného počtu akcií OG) a v případě nových warrantů (realizační cena 1,6 EUR) by mohlo být vydáno až 7,9 mil. akcií Orco Germany. Kapitalizace úvěru je součástí plánu restrukturalizace společnosti Orco.

Erste Bank: Neutrální (Analytik: Milan Lávička)
Česká spořitelna (dceřiná společnost Erste Bank) pořádá 7. října mimořádnou valnou hromadu. Na programu této valné hromady bude změna stanov týkající se nových povinností společnosti v oblasti auditu, volba členů výboru pro audit, schválení odměny členů výboru a určení externího auditora. Vzhledem k tomu, že Erste vlastní 98% podíl v ČS, tak se jedná víceméně o formalitu vyvolanou úpravou právních norem.
Pegas Nonwovens: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Společnost Pegas Nonwovens včera oznámila, že člen představenstva a finanční ředitel Aleš Gerža nebude dál pokračovat v představenstvu společnosti. Jeho mandát končí 30. listopadu. V případě, že do této doby bude nalezen vhodný kandidát, plánuje Gerža odstoupit i z pozice finančního ředitele. Pan Gerža zdůvodňuje své rozhodnutí tím, že má jiné zájmy mimo region Znojemska, kde Pegas sídlí. Po odchodu bývalého generálního ředitele Bogdana se tak v Pegasu udála další významná personální změna. Pan Gerža byl i jedním z hlavních aktérů procesu IPO. Jeho odchod tak dle našeho názoru může trh vnímat částečně nervózně.
Politika (Analytik: Petr Sklenář)
ČSSD, navzdory původní dohodě všech parlamentních stran, včera odmítla hlasovat o rozpuštění Poslanecké sněmovny, což znemožňuje vypsat předčasné volby na začátku listopadu. Ostatní strany na šokující rozhodnutí ČSSD reagovaly ostrou kritikou. V reakci na tento vývoj premiér přechodného kabinetu Jan Fischer oznámil, že požádá sněmovnu o vyslovení důvěry. Pro pokračování vlády stanovil podmínku, že sněmovna schválí rozpočtové škrty, které povedou ke schodku státního rozpočtu na příští rok na úrovni 170 mld. korun (cca 4,6% HDP).
Prezident Václav Klaus si pozval na středu a čtvrtek jednání šéfy ČSSD a ODS, aby se pomohlo najít řešení současné politicky nepřehledné situace.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.