Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Ranní přehled: 15/06/10; Pegas, CME, AAA Auto, rating Řecka

15.06.2010 | 10:46 0 Komentářů

Index PX: 1 153 bodů (+0,7 % d/d); objem: 1 039 mil. Kč

Komentář trhu
Pražská burza včera pokračovala v růstu, když index PX posílil o 0,7 %, a následovala tak pozitivní vývoj evropských a asijských trhů, které si většinou polepšily o více jak 1 %. K většímu růstu v Praze chyběla likvidita, když zobchodovaný objem nedosáhl ani 1 mld. Kč. Zlepšený sentiment se projevuje i na posilujícím euru vůči dolaru a rostoucí ceně ropy. Po dobrých makrodatech minulého týdne potěšil vyšší než očekávaný růst průmyslové výroby eurozóny. Většina investorů již také vidí akcie jako přeprodané. Současný pohyb vzhůru lze ale zčásti přičíst i zavírání krátkých pozic. Na BCPP se dařilo bankovnímu sektoru. Komerční banka posílila o 1,2 %, mimo jiné díky zvýšenému doporučení od Deutsche Bank (5100 Kč). Erste Bank neudržela úroveň 737 Kč a uzavřela na 726 Kč (+0,85 %). Nákupní zájem byl patrný na akciích CETV (+1,87 %, 446 Kč), které se minulý týden dostaly pod silný prodejní tlak. Nejvyšší růst si ale připsaly akcie NWR (3 %, 228,5 Kč). Poněkud mimo stály akcie ČEZu (918 Kč). Převaha prodejců přetrvává na Telefónice (-0,63 %, 395,5 Kč).
Pegas Nonwovens: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Pegas Nonwovens S.A. pořádá dnes řádnou valnou hromadu, která se koná od 11:00 SEČ v Lucemburku. Na programu jsou tyto hlavní body: 1) schválení účetní závěrky za rok 2009, 2) rozdělení hospodářského výsledku za rok 2009, 3) schválení plánu odměn pro management, 4) schválení nových zásad akciového bonusového programu. Valná hromada nebude jednat o dividendě, ta je totiž vyplácena z účtu emisního ážia. Očekáváme, že Pegas bude pokračovat v navyšování dividendy a vyplatí dividendu ve výši 0,95 EUR/akcii (21,8 Kč/akcii, 5,0% div. výnos). Rozhodný den pro dividendu by měl být až někdy v druhé polovině září (dle časování v minulosti).
CME: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
Dnes se koná výroční valná hromada společnosti CME (obvyklý program). Nečekáme dopad do obchodování.
AAA Auto (Analytik: Patrick Vyroubal)
Dnes se koná výroční valná hromada společnosti AAA Auto (obvyklý program). Nečekáme dopad do obchodování.
Rating Řecka (Analytik: Petr Sklenář)
Agentura Moody's včera snížila rating Řecka o čtyři stupně na Ba1 se stabilním výhledem a je tak již druhou agenturou (po S&P), která zemi hodnotí ve spekulativním pásmu. Jako důvody jsou uváděny rizika spojená s realizací záchranného programu, poskytnutého Mezinárodním měnovým fondem a zeměmi eurozóny. Reakce na tento krok může dle našeho názoru vyvolat krátkodobé vybírání zisků. Nicméně případný negativní dopad nemusí být příliš výrazný, jelikož S&P již má rating Řecka ve spekulativním pásmu delší dobu a Evropská centrální banka stále přijímá řecké dluhopisy jako záruku při poskytování likvidity.
ed_100615_CZ

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.