Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Ranní přehled: 15/06/09; ČEZ, AAA Auto, Pegas, macro

15.06.2009 | 11:02 0 Komentářů

Index PX: 957 bodů (-0,8% d/d), objem: 1 609 mil. Kč

ČEZ: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Podle deníku HN budou poslanci tento týden hlasovat o návrhu zákona, podle kterého budou moci od roku 2013 získat bezplatné povolenky pouze ty společnosti, které předloží do konce března příštího roku plán investic na modernizaci technologií a významnou část těchto investic musí provést do konce roku 2011. Pokud by byl návrh schválen, mohla by tato podmínka znamenat výrazné problémy pro konkurenty ČEZu, kteří by nebyli schopni plány v tak krátkém čase připravit.
AAA Auto: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
V rozhovoru pro ČTK řekl generální ředitel AAA Auto (A. J. Denny), že společnost v letošním roce neplánuje výrazné propouštění, a naopak začíná hledat nové pracovníky ve vybraných regionech. Ceny ojetých vozů v ČR meziročně poklesly o 10-30 % a patrně již dosáhly dna. Připomínáme, že v rámci restrukturalizace společnost postupně propustila přes dvě třetiny zaměstnanců (z důvodu uzavření některých poboček a aby se adaptovala na zhoršené makroekonomické prostředí).

Pegas Nonwovens: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Pegas Nonwovens pořádá dnes svou řádnou valnou hromadu, která se koná v Lucemburku. Na programu jsou tyto hlavní body: 1) schválení konsolidované účetní závěrky za rok 2008, 2) rozdělení zisku za rok 2008. Pegas vyplatí ze zisku za rok 2008 dividendu ve výši 0,9 EUR/akcii (24 Kč; 6,3% dividendový výnos). Dividenda by měla být vyplacena na konci září (stejně jako loni).

PPI – květen
oček.AFT: -2,8 % r/r; oček. trh: -3,5 %; předchozí (duben): -2,5 %

Maloobchodní tržby – duben
oček.AFT: -1,0 % r/r; oček. trh: -3,0 %; předchozí (březen): -1,1 %

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.