Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Ranní přehled: 11/02/10, Orco, PMČR

11.02.2010 | 10:15 0 Komentářů

Index PX: 1 132 bodů (+1.9 % d/d); objem: 1 602 mil. Kč

Komentář k trhu
Pražská burza včera při nižším objemu ale za účasti kupců posílila o 1,9 %, přestože nákupní zájem postupem času spíše slábl. Prodejci však stáli spíše stranou a index PX tak zavřel téměř na denních maximech, ještě před tím, než šéf Fedu svým vyjádřením před kongresem odkrojil značnou část ze zisků evropských trhů. V čele růstu stály opět bankovní tituly, které korigují předešlé propady. Erste Bank posílila o 2,8 % na 698 Kč, když během dne vyšplhala až na 710 Kč. Komerční banka pak po celou dobu téměř neopustila úroveň 3 760 Kč a polepšila si tak o 3,0 %. Komoditní tituly tentokrát v Evropě ztrácely. NWR sice zaznamenalo v první půli nákupní zájem a vystoupalo až na 180 Kč, pak se ale objevili prodejci a titul nakonec odepsal 0,8 % (176 Kč). ČEZ posílil o 1,6 % (887 Kč). A kolem 2% si připsaly dividendová Telefonica a Philip Morris.
Orco: Neutrální (Analytik: Patrick Vyroubal)
Viceprezident společnosti Orco, Aleš Vobruba, řekl pro agenturu ČTK, že banky zatím Orco nenutí prodávat nemovitosti a spíše jdou cestou odložení splatnosti. Vobruba předpokládá, že hodnota portfolia nemovitostí Orka se ke konci roku 2009 příliš neodchýlila od hodnoty 1,8 mld. EUR, která byla zveřejněna za 1. pololetí roku 2009. To odpovídá skutečnosti, že vývoj na realitním trhu se ve 2. pololetí 2009 stabilizoval, a proto by výsledek z přecenění portfolia za příslušné období nemusel představovat výrazný dopad do hospodaření, jako tomu bylo v předchozích obdobích. Obrat na realitním trhu však dle našeho názoru ještě nenastal. Dno realitního trhu bychom čekali nejdříve ve 2. polovině 2010. Vobruba zopakoval, že Orco připravilo obchodní plán, podle kterého by dluhopisy byly splaceny během 10 let. Plán bude předložen držitelům dluhopisů ke schválení, ale Orco nečeká, že bude přijat většinou držitelů. Naopak předpokládá, že plán bude akceptován soudem.
PMČR: Neutrální (Analytik: Milan Vaníček)
Dnes by měla zveřejnit své výsledky za 4Q09 mateřská společnost PMČR a to Philip Morris International. Oznámení by mohlo obsahovat rovněž některé indikace ohledně českého cigaretového trhu, jak bývá zvykem. Nicméně předpokládáme, že pro čtvrté čtvrtletí nebude komentář k domácímu trhu tolik akcentován jelikož poslední čtvrtletí roku již meziročně pravděpodobně nebude vykazovat takové rozdíly jako předešlá čtvrtletí, což bylo způsobeno nedostatečným předzásobením v roce 2008. Očekáváme, že alespoň některé základní informace ohledně výsledků za rok 2009 budou k dispozici z pozvánky na valnou hromadu, kterou dle předchozích zkušeností očekáváme na konci března.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.