Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Ranní přehled 04/09: Zentiva, Orco, NWR

04.09.2008 | 10:54 0 Komentářů

Index PX: 1 452 bodů (pokles o 1,3 % d/d), objem: 3 122 mil. Kč
Zentiva: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Zentiva včera pořádala mimořádnou valnou hromadu. Hlavním programem bylo projednání nevyžádané dobrovolné nabídky převzetí od Sanofi-Aventis za cenu 1050 Kč. Management opětovně vyjádřil svůj negativní postoj k využití této nabídky. Mezi hlavní argumenty patřilo, že nabídka neodpovídá růstovému potenciálu společnosti, postavení v oboru či potenciální hodnotě kontrolního balíku.
Finanční ředitel Petr Šulc mimo jiné řekl, že Zentiva bude během tří let sama akvizičním cílem, nebo kupujícím. Prohlášení odpovídá situaci v sektoru, ve kterém probíhá konsolidace.
Orco: Neutrální zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
Dle zprávy deníku E15 přikročili developeři k účtování nájemného v českých korunách. To listu potvrdila i Desislava Michková ze společnosti Orco. Důvodem přechodu ke koruně je její letošní posílení. Developerům nejen klesaly příjmy, ale náklady na stavbu developeři platí českým stavebním firmám v korunách. Přechod ke korunám by mohlo změnit současné oslabování koruny k euru. Zprávu hodnotíme z hlediska obchodování s akciemi Orco neutrálně.
NWR: Neutrální zpráva (Analytik: Petr Novák)
Akcie NWR včera zakončily obchodování na 422,5 Kč, pod cenou primárního úpisu (425,8 Kč). V Londýně akcie zavřely ještě níže, na 13,45 GBp (410 Kč). Důvodem poklesu je negativní sentiment vůči sektoru po poklesu ceny uhlí na 178 USD/t vlivem propadu ceny ropy na 105 USD/barel.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.