Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Ranní přehled: 04/09/09; TEF O2, ekonomika

04.09.2009 | 11:14 0 Komentářů

Index PX: 1 134 bodů (1,2% d/d), objem: 1 879 mil. Kč

Komentář trhu
Prodejní objednávky se včera vyčerpaly krátce po otevření, pak již většina titulů začala oživovat. Nejvydařenější obchodní den zaznamenaly akcie Orco Properties, které přidaly více než 14 %, ale tím jen smazávají část propadu z minulého týdne po výsledcích za Q2. Vývoj na akciích NWR odrážel stabilizaci ceny ropy a akcie se vyhouply zpět přes hranici 150 korun. Akcie Erste Bank ráno ještě propadly pod hranici 700 korun, ale nakonec závěrečná cena dosáhla 712 korun při podprůměrném objemu. Celkový objem dosáhl pouze 1,6 mld. korun. Akcie Telefóniky O2 zavřely beze změny, dnes je poslední obchodní den na burze s nárokem na dividendu ve výši 50 korun.
TEF O2: Neutrální (Analytik: Milan Vaníček)
Dnes 4. září je poslední den, kdy se akcie společnosti Telefónica O2 CR obchodují s nárokem na dividendu v hrubé výši 50 Kč/akcii při standardním vypořádání T+3. Tato výše dividendy aktuálně poskytuje 10,1% hrubý dividendový výnos.
Naše projekce prozatím počítá s postupným snížením prostoru výplaty dividendy pro další roky vzhledem k dosahování budoucích výsledků hospodaření. Aktuálně počítáme se snížením dividendy pro příští roky na úroveň kolem 40 Kč. Dividenda za tento rok by se však měla ještě pohybovat v rozmezí 45-50 Kč, pokud společnost plně využije možnosti vyplatit zbývající zadržené zisky, což činila v posledních letech.
Mzdy – 2Q/2009 (Analytik: Petr Sklenář)
Reálná mzda ve 2Q vzrostla meziročně o 1,4 %. Průměrná nominální hrubá mzda dosáhla 22 992 korun a meziročně vzrostla o 2,8 %. Data potvrzují, že recese ekonomiky vedla k výraznému utažení mzdového růstu. V části oborů mzdy stagnovaly anebo jen minimálně rostly. Nominální růst mezd v letošním roce je nejnižší v historii ČR. Díky výraznému poklesu inflace si reálné mzdy drží mírný růst, ale i tak je růst za letošní pololetí (0,9 % r/r) nejnižší od roku 1998, kdy reálné mzdy dokonce klesly.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.