Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Ranní přehled: 04/06/10; ČEZ, Telefónica

04.06.2010 | 10:59 0 Komentářů

Komentář trhu
Pražská burza včera následovala optimismus, který započaly americké trhy při středečním obchodování. Evropské burzy si připsaly kolem 1,5 % a pražský PX index dokonce posílil o 2,1 %. Růstu se dočkaly po čtyřech dnech především těžební a olejářské společnosti, které investoři považují již za přeprodané. Nicméně včerejší makročísla přinesla spíše mírné zklamání, co se týče podnikových objednávek v USA a maloobchodních tržeb v eurozóně. ISM ve službách ukázalo na růst ekonomiky, i když očekávání plně nenaplnilo. Netrpělivě tak investoři vzhlíží k dnešní měsíční nezaměstnanosti v USA, kde se čeká relativně silný nárůst nových pracovních míst. Na pražské burze byla obchodní aktivita slabá, což ukazuje stále na nedůvěru investorů v delší růst. Nejlépe se vedlo akciím NWR, které poskočily o 3,5 % na 237 Kč. Nákupní zájem pokračoval na Komerční bance, která posílila o 2,5 % na 3690 Kč. Erste Bank i bez Vídně, která byla včera z důvodu svátku zavřená, přidala 2,2 % (747 Kč). ČEZ se dostal snadno k 905 Kč, závěrečná aukce ho posunula dokonce na úroveň 909 Kč (+1,8 %). CETV se přiblížilo 570 Kč.
ČEZ: Neutrální (Analytik: Petr Novák)
Společnost včera přišla s maloobchodní nabídkou plynu pro domácnosti, čímž se snaží konkurovat především RWE na českém trhu (nejvyšší tržní podíl v ČR – 67%). Cenové nastavení je zhruba o 5-10 % levnější než u největšího hráče na trhu. Snaha ČEZu je rozšířit služby pro své zákazníky. Shodou okolností se jedná o podobný krok, který učinila RWE, která aktuálně nabízí elektřinu pro domácnosti rovněž s cenovým diskontem vůči největšímu konkurentu. Zprávu hodnotíme neutrálně.
Včera americký investiční fond Capital Research and Management Company oznámil, že v květnu jeho podíl v ČEZu překročil hranici 3,0 %. Zprávu hodnotíme neutrálně, pouze to naznačuje, že titul je nadále zajímavý pro dlouhodobé hráče.
Telefónica O2 CR: Neutrální (Analytik: Milan Vaníček)
Podle dnešních Hospodářských novin byla Telefónica O2 CR v letošním roce úspěšná v získání již zhruba deseti státních zakázek v hodnotě přibližně 250 mil. Kč (necelé 2 % z celkových tržeb za 1Q 2010). Daná zpráva zapadá do obchodního plánu společnosti. Náš názor je neutrální vzhledem k tomu, že společnost vždy spolupracovala se státem a kromě jiného již dodává pro státní správu i jiné, například datové, služby.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.