Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Ranní přehled: 02/03/18: ČEZ, AmTrust, Microsemi, Pure Storage

02.03.2018 | 08:49 0 Komentářů
PX: 1,118 bodů (-0,2 % d/d); objem:  838 mil. Kč
 
Komentář k trhu
Pražskou burzu ve středu doprovázelo velmi volatilní obchodování. Index PX nakonec uzavřel se ztrátou 0,24 %. Evropské hlavní indexy nicméně zaznamenaly propad kolem 1 %. K nejslabším sektorům patřily banky, těm se však na BCPP dařilo. Moneta při nadprůměrném objemu testovala úroveň 85 Kč. Zavřela však lehce níž na 84,9 Kč se ziskem 1,01 %. Erste Group posílila o 0,19 % na 1 053,5 Kč. Komerční banka nepatrně klesla o 0,27 % na 924 Kč. Pod prodejním tlakem naopak zůstává ČEZ, když se dál komplikuje situace kolem prodeje bulhraských aktiv. Akcie společnosti nakrátko propadly pod hladinu 500 Kč, uzavřely na 503 Kč slabší o 0,4 %. Bulharský premiér prohlásil, že vláda chce mít kontrolu nad majetkem, který je předmětem prodeje společností ČEZ.
 
ČEZ: Neutrální (Analytik: Bohumil Trampota)
Bulharská vláda by ráda získala podíl v bulharských aktivech, které minulý týden prodal ČEZ. Připomínáme, že prodej bulharských aktiv ČEZu probíhal celý minulý rok. Kupcem je společnost Inercom Bulgaria, která nyní bude zjišťovat možnosti změny kontraktu.
Situace je nejasná, prověřování transakce a prověřování financování a vůbec dění kolem celého prodeje bulharských aktiv ČEZu mohou pro investory znamenat nejistotu.
 
Komentář k americkému trhu
Na Wall Street včera panovala nervozita. Americké akciové trhy prenasledovali celosvetové dianie a ponorili sa do červených čísel. Úvod dňa však nevyznieval vôbec negatívne a akcie len mierne oslabovali. Následne po vystúpení šéfa Fedu pred Senátom a hlavne po oznámení prezidenta Trumpa o snahe obmedziť dovoz ocele a komodít zo zahraničia, indexy prudko prehĺbili svoje straty. Investori sa obávajú, čo by znamenalo obmedzenie dovozu hlavne voči Číne. Indexy oslabili okolo 1,5 %. Dolár najskôr posilnil voči euru a po prehlásení prezidenta odovzdal všetky zisky. Deň ukončil -0,6 % voči euru. Zlato len na oslabujúci dolár zmazalo 1,5% prepad a končilo deň na červené nule. Slabnúci dolár dopomohol aj rope, ktorá zmazala väčšinu strát. Zemný plyn po pravidelných týždenných zásobách pridal 1 %.
 

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.