Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Ranní komentář s analýzou EUR/USD, USD/JPY, EUR/GBP a ROPY

03.07.2013 | 08:35 0 Komentářů

V průběhu včerejšího odpoledne vystoupil prezident newyorské pobočky FEDu William Dudley se svým projevem a zopakoval svá slova z minulého týdne. Dudley se domnívá, že vůbec nemusí dojít k ukončení 3.kola kvantitativního uvolňování a naopak nebude-li se ekonomice dařit snižovat nezaměstnanost, tak může dojít k navýšení a prodloužení programu.

Portugalský ministr zahraničí Paulo Portas resignoval na svůj post a ostře vystoupil proti úsporným programům, které zavádí tamní vláda. Jde již o druhého ministra v tomto týdnu, jelikož v pondělí resignoval ministr financí Vitor Gaspar. Ten ovšem odstoupil z důvodu nedostatečné podpory své úsporné politiky. Portugalský premiér i po odstoupení dvou klíčových mužů z vlády nehodlá resignovat a bude pokračovat v současné politice.

Prodej automobilů v USA dosáhl v červnu nejlepšího výsledku za posledních 5 a půl roku. Meziroční srovnání dosáhlo v červnu na hodnotu 16 milionů kusů. Americký prodej automobilů tvoří 16 procent z celkových maloobchodních tržeb.

Čínský index nákupních manažerů (PMI) za služby klesl na nejslabší hodnotu za posledních 9 měsíců, když dosáhl na pouhých 53,9 bodu. Negativně tak navázal na pondělní výrobní PMI, který dosáhl na několikaměsíční minima.

Americké průmyslové objednávky překonaly očekávání a v květnu posílily o 2,1 procenta. Většinový konsensus ekonomů počítal s 2,0 procentním ziskem. Objednávky dokázaly posílit podruhé v řadě a vykazují zlepšující se náladu. Objednávky nových dopravních prostředků vzrostly dokonce o 10,9 procenta. Průmyslové objednávky očištěné právě o dopravní prostředky expandovaly o 0,6 procenta.

Dnešní seanci by mohly ovlivnit tyto zprávy:

·         10:30 Britské PMI za služby

·         11:00 maloobchodní tržby v eurozóně

·         14:15 ADP- report americké národní zaměstnanosti

·         14:30 Americká obchodní bilance

·         14:30 Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

·         16:30 ISM-PMI za služby

EUR/USD dokázal prorazit psychologickou hodnotu 1,30 a uvolnil si tak cestu na jih. Trh se udržuje ve formaci obráceného klesajícího klínu a má namířeno k supportu 1,294. Lze však očekávat, že další oslabení se neobejde bez korekčního pohybu. O tom svědčí býčí divergence na MACD. Dnešní fundamentální zprávy z amerického trhu práce, by mohly silně ovlivnit další vývoj na trhu.

EU

USD/JPY prorazilo silnou rezistenci 100 a tradičně míří dále na sever. Trh je z hlediska oscilátorů velmi silně překoupený a čeká na korekci. V současné situaci by mohla stačit korekce k hladině 100,00. Nicméně je třeba podotknout, že v případě zakončení dnešní seance pod supportem 100,00, by včerejší průraz mohl být interpretován jako falešný.

UJ

EUR/GBP se sice neobchoduje v dlouhodobém trendu, za to však nabízí poměrně dobrou čitelnost. Trh se pohybuje v úzkém pásmu mezi hodnotami 0,86 – 0,84 Včerejší otestování horní hladiny přineslo očekávaný odraz dolů. Nejbližším cílem zůstává support 0,854.

EG

Ropa od začátku týdne extrémně posiluje a momentálně již atakuje rezistenci z týdenního grafu na ceně 102,4. Trh se poměrně vzdálil od rostoucí trendové linie a oscilátory jsou překoupené. Trend zůstává býčí, ale do budoucna lze očekávat korekci k supportu 99,30.

FOIL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.