Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Ranní komentář s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/CAD

04.07.2013 | 08:35 0 Komentářů

Americká obchodní bilancevykázala v květnu deficit 45,03 miliard amerických dolarů, což je o 5 miliard více, než v dubnu. Vysoký deficit působí negativně na HDP a Goldman Sachs již snížilo predikci na růst HDP ve druhém kvartále z 1,8 na 1,6 procenta.

Egyptský prezident Mohammed Morsibyl v průběhu včerejšího odpoledne zbaven úřadu a opozice společně s armádou se ujaly dočasné vlády. Armáda upozornila svět, že v Egyptě proběhnou demokratické volby a nehodlá do budoucna uzurpovat státní moc. Trh s ropou se drží stále nad psychologickou hranicí 100,00 a je citlivý na zprávy z Egypta.

Guvernér japonské centrální banky (BOJ) Haruhiko Kurodapochválil během svého nočního projevu současnou agresivní monetární politiku, která prý vrátila Japonsku šanci na dlouhodobý ekonomický růst. Kuroda znovu zopakoval, že s touto politikou se bude pokračovat až do dosažení 2procentní inflace.

V dnešní seanci čeká trhy zasedání Evropské centrální banky a britské centrální banky. Podle odhadů se neočekává žádná zásadní změna a obě banky by měly zachovat úrokové sazby na 0,5 procentu. V Británii se bude čekat hlavně na komentář nového guvernéra Marka Carneyho. Ve Spojených státech se dnes slaví Den nezávislosti a jsou tedy zavřeny všechny banky. Dnešní obchodování by tak mohlo být o něco klidnější.

Dnešní seanci by mohly ovlivnit tyto zprávy:

·         11:00 Finální HDP z eurozóny

·         13:00 Rozhodnutí o úrokové sazbě ve Velké Británii

·         13:45 Rozhodnutí o úrokové sazbě v eurozóně

·         14:30 Tisková konference ECB

·         Celý den – Státní svátek (Den nezávislosti) v USA

EUR/USDpodle odhadů zkorigovalo své ztráty a vrátilo se k psychologické hladině 1,30. Vzhledem ke státnímu svátku v USA se dá dnes očekávat snížená volatilita. Trh bude pod vlivem pouze evropských fundamentů, nicméně by dnešní seance měla být opatrná před zítřejším NFP reportem. Z hlediska technické analýzy je trh stále v medvědím trendu. Potencionálním maximem by se pro býky mohla stát Fibonacciho hladina 23,6, kde je souběh s klesající trendovou linií. Trh je zralý na další oslabení a dlouhodobým cílem je hladina 1,2870.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.