Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Ranní komentář pro 6.1.2014

06.01.2014 | 09:38 0 Komentářů

Během páteční obchodní seance se americké trhy pohybovaly bez jasného směru. Nejvýznamnější zprávou, která ovlivnila obchodování, byl proslov guvernéra Fedu Bena Bernankeho. V jednom ze svých posledních proslovů z této pozice obhajoval správnost snížení objemu odkupu aktiv americkou centrální bankou. Zdůrazňoval však, že se v žádném případě nejedná o utlumování uvolněné měnové politiky a že úrokové sazby zůstanou na rekordně nízké úrovni tak dlouho, jak bude potřeba pro zotavení ekonomiky. Těmito slovy dodal americkým trhům pozitivní impuls a poslal akciové indexy mírně výše.

Dnes od 23:30 SEČ proběhne na půdě amerického senátu hlasování, které by mělo pověřit Janet Yellenovou nástupkyní Bernankeho v čele Fedu.

V tomto týdnu nás čeká začátek výsledkové sezóny, kterou již tradičně neoficiálně zahájí producent hliníku Alcoa. Ten zveřejní výsledky za čtvrtý kvartál 9. 1. po uzavření trhu. Výsledky zatím reportovalo 18 firem z indexu S&P 500, z nichž 61 % překonalo odhady tržeb a 72 % pozitivně překvapilo na úrovni zisku. Očekávání zisků jsou nyní nastavena na meziroční růst ve výši 5,3 %, což je o 0,8 p.b. více než v minulé sezóně.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.