Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Ranní komentář pro 4.9.2014

04.09.2014 | 10:00 0 Komentářů

Včerejší pozornost médií přitáhlo zveřejnění informace o dohodě mezi Petro Porošenkem a Vladimirem Putinem, kteří se měli údajně dohodnout na příměří. Tato informace však byla Vladimirem Putinem vzápětí popřena. Jeho mluvčí potvrdila, že spolu telefonicky hovořili, ale pouze o krocích vedoucích k příměří. Putin navíc popřel, že se Rusko v bojích angažuje. Dnes by mělo pokračovat jednání mezi Porošenkem, Putinem a někým ze separatistů. Putin řekl, že jednání vidí nadějně a předpokládá, že z něj vzejde nějaká dohoda. Tím jak se zvyšují snahy o diplomatické vyřešení situace, přibývá na trhu důvěry. Nicméně zprávy o jednáních jsou nejasné a zmatené a je těžké predikovat, kdy k dohodě opravdu dojde. V nejbližších dnech se očekávají boje u přístavního města Mariupol, které je již obklíčené separatisty ze všech stran.

Dnes proběhne očekávané zasedání ECB o měnové politice, přibývají názory, že ECB sníží sazby o další desetinu procenta, tzn. hlavní úrokovou sazbu na 0,05 %. Význam této změny však nebude nijak převratný, proto se spíše očekává jednání a zkonkretizování jak a kdy a v jakém objemu začne kvantitativní uvolňování. Z tohoto důvodu největší pozornost přitahuje tisková konference guvernéra ECB Maria Draghiho, která začne v 14:30.

Dnešní den bude na makrodata bohatý. Makroekonomický kalendář nabídne ve 13:45 sazby ECB, jedná se o repo sazby, zápůjční sazby a depozitní sazby. Ve 14:15 přijde změna zaměstnanosti ADP z USA, 14:30 pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti, 15:45 budou zveřejněny údaje Markit PMI ve službách a v 16:00 ISM ve službách.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.