Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Ranní komentář pro 31.1.2014

31.01.2014 | 10:51 0 Komentářů

Po několika volatilnějších dnech na amerických trzích se včerejší obchodování neslo v optimističtějším duchu. Americké akciové indexy otevřely v plusu a během dne docházelo k postupnému navyšování zisků. Hlavní index S&P 500 uzavřel se ziskem 1,13 % při nadprůměrném objemu obchodů.

Za růstem cen akcií stojí mimo jiné pozitivní vývoj americké ekonomiky. Včera byl zveřejněn růst HDP Spojených států za 4Q , který byl na úrovni 3,2 %. Růst ekonomiky byl tažen zejména zvyšující se osobní spotřebou a silnějším exportem. Osobní spotřeba byla nejsilnější od roku 2010 a její pozitivní vliv na HDP překonal negativa snižujících se vládních výdajů.

Výsledková sezona je v plném proudu a i dnes nás čekají výsledky velkých amerických firem. Před zahájením obchodování v USA reportují výsledky hospodaření společnosti MasterCard a AbbVie. Ve 12:00 investoři vyhlíží výsledky výrobce hraček Mattel. Ve 14:30 zveřejní výsledky hospodaření firma Chevron. Z makrodat bude v 11:00 ohlášena míra nezaměstnanosti v eurozóně a z US makrodat je významným ukazatelem spotřebitelská důvěra, která bude zveřejněna v 15:55.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.