Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Ranní komentář pro 30.3.2015

30.03.2015 | 09:48 0 Komentářů

Závěr minulého obchodního týdne v USA se nesl ve velice poklidném duchu, o čemž svědčí i velmi podprůměrná volatilita. Nejvíce se v pátek dařilo technologiím, index Nasdaq připsal 0,4 %, S&P 500 pak „pouhých“ 0,2 %. Celkově tak index S&P 500 za minulý týden odepsal 2,2 %, a to hlavně kvůli středečním výprodejům způsobeným děním na Blízkém východě. Ke konci týdne měla proslov i šéfka Fedu Janet Yellenová, která znovu potvrdila domněnku o navyšování sazeb ještě v tomto roce – toto navyšování se však nebude odehrávat podle nějakého předem daného scénáře, nýbrž dle vývoje US ekonomiky. Americké burzy se dnes díky víkendovému časovému posunu otevřou klasicky v 15:30 SEČ.

V Evropě příliš nových kurzotvorných informací není, býčí sentiment by se však mohl přelít z asijských trhů, které si dnes připsaly významné zisky. Index Shanghai Composite posílil o 2,6 % na nová sedmiletá maxima díky výrokům prezidenta PBOC, který volal po nových vládních intervencích a nevyloučil ani stimuly monetární.

Očekávaná makroekonomická data jsou následující: 11:00 Spotřebitelská důvěra (eurozóna), 14:30 Osobní příjmy a výdaje (US) a 16:00 Rozjednané prodeje domů (US).

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.