Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Ranní komentář pro 3.9.2014

03.09.2014 | 10:02 0 Komentářů

Včerejší pozornost médií přitáhlo zejména zveřejnění návrhu Evropské komise na další sankce proti Rusku. Jedná se zejména o přísnější variantu sankcí, které jíž byly proti Rusku vydány. Ruské ropné či telekomunikační firmy by podle návrhu měly mít omezenější přístup na kapitálové trhy a obecně pro společnosti vlastněné státem by mělo být obtížnější získat kapitál. Dále by mělo Rusko přijít o možnost účastnit se velkých sportovních a kulturních akcí. Země by tak mohla přijít o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2018 a ruské kluby hrající v Lize mistrů by byly vyřazeny.

Zítra proběhne očekávané zasedání ECB, od kterého se však velké změny neočekávají. Daleko důležitější bude tisková konference Maria Dragiho, která může jasněji rozkrýt další kroky měnové politiky, včetně kvantitativního uvolňování.

Makroekonomický kalendář nabídne dnes hned několik zajímavých dat. V 9:55 zveřejní Německo PMI ve službách, v 10:00 pak index nákupních manažerů ve službách zveřejní eurozóna. V 11:00 přijdou z eurozóny údaje o maloobchodních tržbách. Odpoledne přijdou data o podnikových objednávkách z US a ve 20:00 Fed vydá tzv. Béžovou knihu, kde bude hodnotit stav americké ekonomiky.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.