Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Ranní komentář pro 29.9.2014

29.08.2014 | 10:20 0 Komentářů

Hlavní pozornost kapitálových trhů je stále upřena na dění na Ukrajině. Situace na Ukrajině se zdá být čím dál horší. U hranic Ukrajiny je již 20 000 ruských vojáků a údajně jich už 1000 překročilo na ukrajinské území. Očekává se, že Rusko chce obsadit přístavní město Mariupol a boje se rozšiřují ke břehům Azovského moře. Členka poradního sboru Vladimíra Putina včera prohlásila, že pokud na rozkaz velitele jsou na cizí území vysláni vojáci, jedná se o invazi.

Ukrajinský prezident Porošenko zrušil svoji návštěvu Turecka a kvůli vpádu ruských vojsk zůstal v Kyjevě. Rada bezpečnosti OSN vyslyšela žádost Ukrajiny, Polska a Litvy a včera v 18:00 SELČ se mimořádně sešla. Obama označil Rusko zodpovědné za násilí na Ukrajině, avšak dodal, že Spojené státy nehodlají vstupovat do situace vojensky. Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že sobotní summit EU se bude zabývat možností uvalit další sankce na Rusko. Na zítřek je také svoláno mimořádné jednání Severoatlantické aliance, kde se zástupci členských států sejdou i s ukrajinskými představiteli. Je zřejmé, že se jedná i o informační válku a je velmi těžké poznat, co jsou skutečně přesné a pravdivé informace.

Makroekonomický kalendář dnes nabídne hned několik důležitých čísel. Nejočekávanějším makrodatem dneška je inflace v eurozóně, která bude zveřejněna v 11:00. Ve stejný čas přijdou také data o nezaměstnanosti v eurozóně. Ve 14:30 přijdou data z US o osobní spotřebě a osobních výdajích. V 15:55 se objeví data o spotřebitelské důvěře dle Univerzity v Michiganu.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.