Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Ranní komentář pro 28.1.

28.01.2014 | 09:28 0 Komentářů

V USA dnes začíná dvoudenní zasedání americké centrální banky, na kterém se bude rozhodovat o budoucnosti politiky kvantitativního uvolňování. Během středy by měly být zveřejněny výstupy z tohoto zasedání. Od Fedu se nečeká žádné překvapení a ekonomové se shodují v tom, že Fed pravděpodobně sníží tempo QE o dalších 10 mld. USD měsíčně. Věříme, že tato změna je již zahrnuta v očekáváních investorů a případné snížení nebude mít na trhy výraznější vliv.
Během včerejšího dne pokračovaly na amerických trzích výprodeje, které odstartovalo horší čtvrteční PMI z Číny. Včera byla rovněž zveřejněna mírně horší čísla z amerického realitního trhu. Prodeje domů zaostaly za očekáváním, což také přispělo k poklesu indexu S&P 500, který včera zakončil 0,5 % v záporu.
Výsledková sezóna je v plném proudu a investoři dnes s napětím očekávají kvartální výsledky farmaceutické společnosti Pfizer, která reportuje své výsledky před zahájením obchodování v USA. Ve 12:00 nás čekají výsledky chemické společnosti Du Pont, o hodinu později představí výsledky hospodaření americká automobilka Ford a společnost Comcast.
Z významnějších makrodat budou dnes ve 14:30 v USA zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a v 16:00 spotřebitelská důvěra, což je ukazatel, který má sílu zahýbat s trhem.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.