Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Ranní komentář pro 21.1.2014

21.01.2014 | 09:39 0 Komentářů

V USA byl včera státní svátek, kdy si lidé připomínali narození Martina Luthera Kinga a z toho důvodu byly americké burzy zavřeny. Ze zámoří tak během včerejší obchodní seance nepřicházely žádné zprávy, které by mohly ovlivnit vývoj v Evropě. Optimismus, který na trzích převládá, potvrzují i velmi nízké úrovně tzv. indexu strachu – VIX. Ten se v posledních měsících pohybuje na úrovních kolem svých dlouhodobých minim. Investoři aktuálně na trzích nevidí žádné nebezpečí, snižují rizikové přirážky a valuace rizikových aktiv jdou nahoru.

Nejbližší významnější událost nás čeká v příštím týdnu, kdy ve dnech 28. – 29. 1. proběhne zasedání měnového výrobu americké centrální banky. Jedná se o poslední zasedání, na kterém bude Ben Bernanke v roli guvernéra. Na příštím, březnovém, zasedání již bude v čele Fedu stát jeho nástupkyně Janet Yellenová. Od zasedání je očekáváno další snížení tempa kvantitativního uvolňování o 10 mld. USD. Trhy by na snížení tempa QE neměly reagovat nijak dramaticky, a to právě proto, že je tento krok již silně očekáván a zástupci Fedu uklidňují trhy tím, že úrokové sazby zůstanou na nízkých úrovních delší dobu.

Dnešní den bude štědrý na korporátní události. Čekají nás kvartální výsledky velkých firem jako např. Johnson&Johnson, IBM, Halliburton či Verizon. Z markodat bude v 11:00 zveřejněn ekonomický sentiment agentury ZEW, který však nemívá příliš velký vliv na vývoj obchodování.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.