Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Ranní komentář pro 20.2. 2014

20.02.2014 | 09:36 0 Komentářů

V průběhu noci bylo zveřejněno několik horších zpráv z USA i z Číny. Banka HSBC zveřejnila čínský únorový index nákupních manažerů PMI. Číslo na úrovni 48,3 b. opět zklamalo, protože očekávání byla nastavena na 49,5 b., což je stejná úroveň jako v lednu. Únorový výsledek je nejhorší za posledních 7 měsíců. Čínský PMI však může být zkreslený týdenním volnem způsobeným oslavami lunárního roku ze začátku února. Tento ukazatel spustil lednovou korekci na akciových trzích a pravděpodobně stojí i za dnešním poklesem na evropských trzích. Důležitým okamžikem pro investory bude 5. březen, kdy čínská komunistická strana oznámí cíl růstu HDP pro letošní rok. Čínská centrální banka opět stahovala likviditu z peněžního trhu kvůli tomu, že mezibankovní sazby klesly k 10 měsíčním minimům. Banka potvrzuje cíl řízeného utlumování ekonomiky.

Přestože se od včerejšího zápisu zasedání americké centrální banky Fed minutes neočekávaly žádné významné zprávy, byli investoři negativně překvapeni. Z Fedu se totiž ozývají hlasy, které tvrdí, že s tím, jak se míra nezaměstnanosti blíží k 6,5 %, měli by představitelé centrální banky měnit svou rétoriku ohledně výhledu úrokových sazeb. Zástupci Fedu doposud říkali, že sazby zůstanou na nízkých úrovních delší dobu, nicméně zlepšující se stav americké ekonomiky nutí centrální bankéře k tomu, aby začali měnit svá slova o možném budoucím zvýšení úrokových sazeb. Index S&P 500 reagoval na Fed Minutes poklesem o 0,6 %.

Dnešek bude bohatý na makrodata. V 10:00 nás čeká PMI z eurozóny. Ve 14:30 budou investoři sledovat vývoj inflace a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. V 16:00 bude v zámoří zveřejněn index spotřebitelské důvěry.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.