Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Ranní komentář pro 2.2.2015

02.02.2015 | 09:39 0 Komentářů

Na konci minulého týdne se obchodování zejména na zámořských akciových trzích vyznačovalo poměrně značnou volatilitou. Celkově tak nejsledovanější index S&P 500 za minulý týden upsal 2,8 % a v poslední hodině obchodování prolomil hranici 2000 b., když uzavřel na 1995 bodech. Na těchto poklesech nejvíce tratily akciové tituly ze sektoru utilit a spotřebního zboží.

To na druhé straně oceánu, v Evropě, se aktuální pozornost i nadále točí okolo Řecka a vyjednávání o řeckém dluhu. Jelikož Německo zamítá jakékoliv odpouštění části dluhu, ve hře zůstává zejména vyjednávání o prodloužení jeho splatnosti. Tato vyjednávání se na plno rozjedou už tento týden.

V minulém týdnu byla prodloužena platnost ekonomických sankcí vůči Rusku, což pro něj znamená další významné ztráty. To dokazuje i aktuální kurz USDRUB, který se obchoduje okolo úrovně 70 RUB za USD.

Očekávanými událostmi dnešního dne bude zveřejnění hospodářských výsledků u významných firem jako Exxon Mobil (14:00) a Anadarko Petroleum (po trhu).

Z makrodat bude důležitý v 9:55 vývoj PMI v průmyslu dle Markit (Německo), v 10:00 PMI v průmyslu dle Markit (eurozóna) a v 15:45 PMI v průmyslu dle Markit (USA). 

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.