Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Ranní komentář pro 18.2.2014

18.02.2014 | 09:25 0 Komentářů

Zámořské burzy byly včera z důvodu státního svátku uzavřeny a díky absenci amerických investorů se neslo včerejší obchodování na evropských trzích v klidném duchu. Pozornost obchodníků se přesunula do Asie, kde vývoj na trzích ovlivňuje několik dílčích témat. Japonská centrální banka pokračuje v naplňování svého cíle, kterým je dostat japonskou ekonomiku z deflace a dosáhnout do dvou let 2% inflace. Současná politika kvantitativního uvolňování však zatím nepřináší ovoce a z toho důvodu se centrální banka rozhodla přistoupit k dalším nástrojům, které by stimulovaly ekonomiku. Japonští centrální bankéři se rozhodli zdvojnásobit možnost půjček pro komerční banky, čímž chtějí posílit likviditu na trhu.

Dalším významným tématem z Asie je čínský peněžní trh. Aktuální situace je taková, že pokles úrokových sazeb přiměl čínskou centrální banku ke stažení likvidity z trhu a zvýšit tak úrokové sazby. Snahu centrální banky o zvýšení sazeb vyvolaly včerejší vyšší než očekávané půjčky v soukromém sektoru. Centrální banka chce vyššími sazbami pomoci k ozdravení ekonomiky snížením tempa úvěrování za cenu pravděpodobného nižšího růstu HDP.

Dnes v 11:00 zveřejní institut ZEW ekonomický sentiment v Německu a eurozóně. Ve 13:30 jsou očekávány kvartální výsledky společnosti Coca-Cola. 

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.