Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Ranní komentář pro 17.1.2014

17.01.2014 | 09:32 0 Komentářů

Obchodování na amerických trzích se včera neslo v duchu málo volatilního obchodování. Jedinou významnější zprávou byla informace o tom, že americký senát hlasoval ve prospěch schválení návrhu rozpočtu, který předchozí den prošel sněmovnou reprezentantů. Nyní k definitivnímu schválení stačí už jen podpis prezidenta Obamy, což by neměl být problém. Tímto krokem byla nejméně do 30.9.2014 zažehnána hrozba uzavření některých vládních úřadů z důvodu nedostatku finančních prostředků.

Problém navyšování státního dluhu se touto dohodou ale nevyřešil. Spojené státy by měly narazit do dluhového stropu v průběhu února a stejně jako v minulosti bude potřeba shoda napříč politickým spektrem k navýšení limitu dluhového stropu. Na trhu panuje optimistická nálada a převládá názor, že se zákonodárci dohodnou. Politické strany dokázaly v minulých týdnech přistoupit k poměrně výrazným kompromisům v otázce státního rozpočtu, a proto lze očekávat, že najdou schůdné řešení i v otázce dluhového stropu.

Dnes v 15:15 bude zveřejněna průmyslová produkce v USA, což jsou jediná významnější makrodata z USA. Ve 12:30 reportuje výsledky americká Bank od NY Mellon, stejně jako Generel Electric. Ve 13:15 nás čekají výsledky dalšího bankovního domu Morgan Stanley. Trhy jsou stále na maximech a díky tomu, že dnes není očekávaná žádná zpráva, která by měla sílu zahýbat s trhy, očekáváme spíše klidnější obchodování s nízkou volatilitou.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.