Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Ranní komentář pro 15. 9. 2014

15.09.2014 | 09:34 0 Komentářů

Minulý týden se nesl poměrně v nervózním duchu, když oslabovaly akcie jak v Evropě, tak v USA. Vlivem klesajících cen ropy jsme mohli vidět největší poklesy u utilit a u energetického sektoru. Zajímavostí je, že u indexu S&P 500 se jednalo o první mezitýdenní pokles po více než měsíci. Podporu trhům nedodaly ani lepší makrodata z USA v závěru týdne, kdy pozitivně překvapily jak maloobchodní tržby, tak spotřebitelská důvěra dle University of Michigan. Tyto události totiž znovu přiživily obavy investorů z dřívějšího utahování měnové politiky Fed.  

V Číně byla o víkendu zveřejněna průmyslová výroba za srpen, která rostla meziročně o 6,9 %. To však bylo daleko za odhady ve výši 8,8 %. Rovněž maloobchodní tržby si vedly hůře, když oproti předpokládanému meziročnímu růstu o 12,1 % vzrostly pouze o 11,9 %.

Tento týden bude na ekonomická data bohatší oproti tomu minulému. V Evropě budou úpěnlivě sledovány úterní indexy ZEW, které více napoví o důvěře investorů v německou ekonomiku. Uprostřed týdne potom zasedá Fed, který zřejmě oznámí další snížení nákupů aktiv. Zajímavější tak bude následná tisková konference měnového výboru, kde se budou sledovat jakékoliv náznaky případného budoucího zvyšování sazeb.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.