Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Ranní komentář pro 15.1.2014

15.01.2014 | 09:34 0 Komentářů

Světová banka revidovala globální růst pro rok 2014  na 3,2 %. Poslední odhad byl vydán v červnu, kdy Světová banka očekávala golbální růst ve výši 3,0 %. Od června se ale mnohé změnilo a ekonomové Světové banky tyto změny zapracovali do svého výhledu. Primárním zdrojem růstu mají být rozvinuté ekonomiky, jejichž výhled růstu se zvýšil z 2,0 % na 2,2 %. Naopak v rozvíjejících se ekonomikách vidí Světová banka negativně dopad měnových restrikcí a snižuje odhad růstu z 5,6 % na 5,3 %.

Poslední průzkum agentury Bloomber z 10.1. ohledně vývoje QE nepřinesl žádné překvapení. Drtivá většina oslovených ekonomů očekává postupné snižování tempa kvantitativního uvolňování o 10 mld. USD na každém zasedání Fedu. Včera  měl proslov zástupce philadelphského Fedu Charles Plosser, který očekává v tomto roce růst americké ekonomiky o 3,0 %. Zároveň uvedl, že Fed nebude spěchat se zvyšováním sazeb ani poté, co nezaměstnanost klesne pod 6,5 %. V příštích měsících budou američtí centrální bankéři pravděpodobně uklidňovat trhy tím, že sazby zůstanou na nízkých úrovních dostatečně dlouhou dobu.

Dnes není očekávána žádná významná zpráva, která by mohla výrazněji ovlivnit dění na trzích. Od začátku roku jsme svědky obchodování v poměrně úzkém pásmu bočního trendu. Vývoj trhů je a v tomto roce bude i nadále nejvíce ovlivňován sílou americké ekonomiky.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.