Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Ranní komentář pro 11. 2. 2014

11.02.2014 | 09:39 0 Komentářů

Hlavním tématem dnešního dne bude proslov šéfky Fedu Janet Yellenové před americkými zákonodárci. Jedná se o tradiční půlroční projev o měnové politice. Investoři budou sledovat její komentář k americkému trhu práce, který v poslední době nevykazoval příliš dobrou kondici. Dalším očekávaným tématem proslovu Yellenové bude vyjádření k napjaté situaci na emerging markets, kde dochází k výraznému odlivu kapitálu. Investoři budou ve slovech guvernérky centrální banky hledat náznaky, které by mohly objasnit budoucí kroky v politice zpomalování kvantitativního uvolňování.
Objevují se spekulace o tom, že Fed by mohl dodat investorům klid tím, že by dočasně zmírnil tempo utahování QE. Všeobecná očekávání jsou však nastavena tak, že objem QE bude nadále snižován na každém zasedání Fedu o 10 mld. USD.

K aktuálnímu dění na trzích se vyjadřovali představitelé předních investičních bank. Šéf Goldman Sachs  upozorňoval na to, že nejvážnější aktuální problém je volatilita růstu čínského HDP. Očekává, že ekonomický vývoj v Číně bude mít největší vliv na dění na trzích nejméně dalších 30 – 40 let. Hlavní analytik JPMorgan uvedl, že horší čínská makrodata byla způsobena sezónními vlivy a situace by se měla v následujících týdnech stabilizovat. Díky současné nízké valuaci čínských titulů očekává po uklidnění situace akciovou rally 15 – 20 %.

Zdroj: Cyrrus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.