Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Ranní komentář: Dnes symbolicky začíná výsledková sezona v USA za 3Q

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

V Včera americké akciové indexy posílily nejvíce od srpna (S&P 500 +3,41 %, Nasdaq +3,5 %). Dnes své kvartální výsledky zveřejňuje společnost Alcoa (oč. upravený zisk na akcii 0,22 $; loni v 3Q to bylo 0,09 $; trh bude sledovat komentáře k výhledu na trzích mědi a hliníku) a symbolicky tak zahajuje firemní výsledkovou sezonu v USA za 3. kvartál. Celkově se očekává meziroční růst zisků o 14 % a tržeb o 12 %. Asijské akciové indexy posilovaly po vzoru obchodování v USA a Evropě (Nikkei 225 +1,95 %, Hang Seng +2,6 %). Nejvíce posiloval cyklický sektor ropa a plyn a naopak nejméně tradičně defenzivní síťové sektory. Evropské akciové indexy začínají obchodování mírným poklesem. Naopak pražská burza zpočátku mírně roste a koriguje tak včerejší ztráty. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Orco zopakovalo odhad tržeb
Ředitel Orka Ott včera zopakoval výhled tržeb na 340 až 370 mil. EUR včetně prodejů aktiv, nájemného a tržeb z developmentu. Orco očekává prodej projektu Sky Office v Düsseldorfu ještě letos s čistým cash flow mezi 40-50 mil. EUR. Ott také řekl, že refinancování 300 mil. EUR úvěru na GSG by mohlo být na úrovni 225-250 mil. EUR a že část držitelů dluhopisů Orco Germany by souhlasila s výměnou za akcie mateřského Orka (Bloomberg).
Výhled tržeb je o něco vyšší než naše odhady (318 mil. EUR včetně prodeje Sky Office), ale naznačená úroveň refinancování je pod naším očekáváním (275 mil. EUR na GSG a plná konverze dluhopisů). Celkově tak je zpráva pro naše ocenění a náhled na firmu neutrální. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

ČEZ pokračuje v prodeji Akenerji
ČEZ oznámil, že se spolu se svým tureckým partnerem dohodl na dalším vyhodnocování nabídek, která obdržel na aktiva související se společností Akenerji (ČEZ).

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.